AKP ve MHP seçim haritasını belirledi: Her şehirde ittifak

AKP ve MHP seçim haritasını belirledi: Her şehirde ittifak


2023-09-13 19:15:23

AKP ve MHP'nin yerel seçimlerde izleyeceği strateji şekillenmeye başladı.

AKP ve MHP seçim haritasını belirledi: Her şehirde ittifak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her iki partinin öncelikli hedefini “özellikle CHP’li 11 büyükşehir belediyesi olmak üzere, tüm büyükşehir belediye başkanlıkları” oluşturuyor.

Haber Merkezi – Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, AKP yerel seçim heyetinde Genel Başkanvekili Efkan Ala, AKP Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz ve AKP Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz yer alıyor. MHP’de ise şu ana kadar Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin bir görevlendirme yapmadığı ama AKP’nin heyetinde yer alan adlar karşısında “mütekabiliyet esasına dayalı olarak” bir heyet belirleyeceği ifade ediliyor. Her iki parti heyetlerinin de gelecek hafta görüşmelere başlayacağı ifade ediliyor.

Her şehirde ortaklık hedefleniyor

İlk olarak CHP’li 11 büyükşehir belediyesi belirlenirken, her iki partinin bu kez 2019 yılındaki seçimlerden farklı olarak “her il, ilçe ve beldede seçimlere ortaklık içinde gireceği” belirtiliyor.

Öncelik büyükşehirlerde

AKP ve MHP’nin 2024’teki seçimlerde asıl hedefi 30 büyükşehrin “Cumhur İttifakı’na kazandırılması” yatıyor. Her iki parti heyetinin yürüteceği görüşmeler sonrasında ise ilk olarak 30 büyükşehirde ittifak kapsamında gösterilecek büyükşehir belediye başkan adaylarının kamu oyuna açıklanacağı ifade ediliyor. Bunun amacının da adayın daha fazla kamuoyunun gündeminde tutmak olduğu” ifade ediliyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.