ANOK ile ilgili kafamıza takılanlar…

ANOK ile ilgili kafamıza takılanlar…


2023-01-19 00:41:10
ANOK ile ilgili kafamıza takılanlar…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sürhan Altınkanat – Birkaç gün önce sosyal medyada Sayın Yiğit Top’un canlı yayınına konuk olan Sayın Sinan Çetin’in mülakatını izleme fırsatı buldum. Bildiğiniz üzere Ankara otomobil sporları kulübünde ‘’ben başkanım, hayır sen değil ben başkanım’’ çıkmazı vardı. İzlediğim bu mülakattan ve araştırmalarımdan halen hukuki sürecin devam ettiğini anladım. Bir taraf mahkemeden alınan karar defteri bende ve ona göre resmi başkan benim diye iddia ederken, diğer taraf ise üst üste genel kurullar yaparak başkan olduğunu iddia ediyor. Her neyse bu bizim karar vereceğimiz bir durum değil. Hukuka taşınmış bu durumun kararını yüce Türk yargısı verecek.
Gelelim mülakata, yayın başlarken Sayın Yiğit Top bu yaşanan hukuki süreçten dolayı olacak ki konuşmasına Ankara sürüş akademisi Sayın Sinan Çetin diye başlıyor. Sayın Yiğit Top’un ilk sorusu ‘’Ankara’da neler oluyor? Ve ekliyor 2022 Ankara’da boş geçti Türkiye’nin en köklü ve en eski kulüplerinin olduğu Türkiye’nin başkentinde bir ralli yapılamadı. Hitit rallisi yapıldı ama hatırlanmak istenmeyen bir yarış oldu, arka planda çok büyük problemler olan bir ralli oldu’’ diye soruyor. Sayın Çetin, ‘’2021 sezonun sonu ile beraber kulüp yönetiminde çok büyük sıkıntılar olduğu ve bu süreçte maalesef Ankara’da spor zarar gördü. Hukuki sürecin geçtiği bu zamanlarda ne yaparız diye çok kovaladık, çok uğraştık Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu da takvimi yılbaşında açıkladığı için Ankara’da resmi mahalli yarış bile yapamadık. ANOK’un organizatör lisansı dahi yok. Geçen haftalarda ESOK üzerinden resmi antrenman yaptık. 2022 de yönetimsel yaşanan sıkıntıları 2023 ve sonrasında telafi etmek için elimizden geleni yapacağız. 2023 sezonu için çok ciddi çalışmaların içindeyiz. Ankara’da Ralli kross pisti hazırlattık, onun dışında drag ve drift pisti çalışması devam ediyor. Bunları da herkese yaparak ve yarış takviminde yer alarak müjdesini vermek istiyoruz’’ diye cevap verdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşmelerimizde Ankara’da her zaman sporun ve sporcunun yanında yer alan Sayın Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak bu kapsamda iki farklı bölgede çalışmaları olduğunu, Ankara’da yapılan iki pistinde Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığı ve işletileceği bilgisini aldık. Hatta bir tanesine gittik. Yeni yapılan ve kullanıma açık olan pistte ilk drift antremanlarını yapan Yer6Fest ekibini izleme fırsatı bulduk.
Şimdi izninizle Ankara Otomobil Sporları Kulübü başkanı olduğunu iddia eden Sayın Nerkiz ve Çetin’e sormak istiyorum,
Sayın Nerkiz,
– Mahkeme kararıyla alınan karar defterine göre halen Başkan olduğunuz iddia ediyorsunuz. Neden sessizliğinizi bozmuyorsunuz?
– Sayın Çetin,
– Geçtiğimiz yıl yapılan ve olumsuz eleştirilerle gündeme gelen Hitit rallisinde siz ve yeni ekibiniz hangi görevlerdeydi?
– Ankara’da Ralli kros pistini siz mi yaptınız?
– Söylediğiniz ve yapım aşaması tamamlandıktan sonra Ankaralılara müjdeleyeceğiniz, drag ve drift pistini siz mi yaptırıyorsunuz?
– Hukuki süreç devam ediyor, Bakanlık ve Federasyonun resmi olarak başkanlığını sizin yürüttüğünüzü, her şeyin resmi ve hiçbir sıkıntı olmadığını, ayrıca 2023 sezonu için ciddi olarak hazırlandığınızı ve yarış takvimine girmek istediğinizi söyleyip, müjde vermek istiyoruz açıklamanızın hemen ardından TOSFED 2023 yarış takvimini açıkladı. ANOK bu yıl yarış takviminde yer alamadı. Bunun sebebi sizce nedir? Resmi olarak siz Başkansanız ve hiçbir sıkıntı yoksa TOSFED 2023 yılı yarış takviminde neden ANOK’a yer vermedi? Söyledikleriniz ile yaşananlar arasında bir çelişki yok mu?
Her yazımda söylediğim gibi bir takım hırslar yüzünden ANOK zarar görüyor. Türkiye’nin ilk otomobil kulübü olan ANOK organizatör lisansı olmayan bir kulüp haline geldi. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.