ANOK’ta deprem, istifalar mı geliyor…

ANOK’ta deprem, istifalar mı geliyor…


2022-12-17 00:44:00
ANOK’ta deprem, istifalar mı geliyor…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sürhan Altınkanat / ANKARA – Geçtiğimiz aylarda alel acele biz yaptık oldu demek adına Yenimahalle Belediyesine ait bir salonda ANKARA OTOMOBİL SPORLARI KULÜBÜ olağanüstü genel kurulu gerçekleşmişti. Yeni yönetim A4 kâğıdın üzerinde onanmıştı. Yirmi bir üye imzası alıp, gazeteye ilan vererek olağanüstü genel kurul yaptığını söyleyen arkadaşların görevleri uzun sürmeyecek gibi gözüküyor. Mevcut yönetimde olan birkaç eski isimle yaptığım görüşmeler doğrultusunda da bu konuşulanların doğruluğunu teyit ettim. Yeni kulüp yönetiminde istifa haberleri konuşulmaya başlanmış.
Var olan bir yönetimin üzerine karar defteri olmadan, mevcut yönetimde olup mahkeme süreciniz devam ederken, olağanüstü genel kurul adı altında almış olduğunuz kararları dernekler masasına resmi olarak bildirmeden, seçtiğiniz yeni yönetim kurulunu A4 kâğıtta oluştursanız bu durumlar kaçınılmaz bir hal alır.
O zaman da yazmıştım ANOK’ ta resmi olarak başkan, başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri kimler diye. Resmi olarak bakıldığında halen bu derme çatma yapılan genel kurulda seçilen kişiler yoklar. Bir takım yerlere gidip, oralarda tanıdıklar bulup ben bu kulübün başkanıyım buda yönetimim deseniz bile sadece nazınızın geçtiği yerlerde adınız değişiyor. Resmiyette hiçbir şey değişmiyor. Eşle dosta bu işleri yapmakta ne kadar doğru o da ayrıca bir tartışma konusu. Bununla da bitmiyor ne kadar acele bir seçim yaptıysanız, kulübe üye olmayan kişiyi yönetim kurulu üyesi seçtiniz, sonrasında yeni üye kayıtları alırken unuttuğunuz yönetim kurulu üyesini de eklediniz. Yazık, yılların kulübü ne hale geldi. Sizlerin sayesinde iki adet karar defteri olan, iki adet kaşesi olan bir kulüp oldu. Sonrasında da ‘’Paralel ANOK’’ deyince tepkiler gösteriyorsunuz. Elinizi vicdanınıza koyup bir düşünün Paralel değil de ne bu şimdi?
Bu kadar zamanda resmileşemeyen ANOK’ ta şimdi istifalar başlayacak, yeni mahkeme süreçleri başlamış söylentileri konuşulmaya başlanmış. Bu iş bence daha çok su kaldırır. Kişilerin çıkar kavgaları, kulüp üzerinden rant elde etme hırsları yüzünden olan Türkiye’nin ilk otomobil kulübü unvanını taşıyan, bizim kulübümüz ANOK’a oluyor ve kimsenin umurunda değil. En acı yanı da bu işte.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.