Artapolis sanat ekosisteminde  pazarlama kalite  standardizasyonunu  yakalamayı hedefliyor Artapolis sanat ekosisteminde pazarlama kalite standardizasyonunu yakalamayı hedefliyor

Haber Merkezi - TRT ortak yapımı olarak bu yıl vizyona giren dokuzuncu animasyon film olan Aslan Hürkuş 3: Anka Adası, vizyondaki ilk haftasında gişedeki animasyon filmleri geride bırakarak birinci oldu. 10 Kasım’da vizyona giren film, toplam 261 bin 841 seyirciye ulaşarak serinin en iyi açılış haftası sonucuna ulaşan filmi oldu. İlk iki sinema filmiyle hem küçüklerden hem de büyüklerden tam not alan serinin yeni filminde de göklerdeki macera hız kesmeden devam ediyor.

ASLAN HÜRKUŞ 3 ANKA ADASI

Film, TRT Çocuk bünyesindeki psikolog, pedagog ve içerik editörleri tarafından detaylı bir değerlendirme sürecinden geçti. Eğlence, dostluk ve heyecan dolu film, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) teknik danışmanlık desteğiyle hazırlandı. Film, okul çağındaki çocuklara havacılığı sevdirmek, onları gelişen milli teknoloji hakkında bilgilendirmek, takım ruhu ve dostluk kazanımlarıyla buluşturmayı hedefliyor. Yapımcılığını Murat Kaya’nın, yönetmenliğini H. Sinan Güngör, Halil Öztürk ve Semih Turalı’nın üstlendiği filmin müziklerini ise ilk filmde olduğu gibi Ferman Akgül hazırladı.