Aydın Efeler Belediye Başkanı CHP’den istifa etti

Aydın Efeler Belediye Başkanı CHP’den istifa etti


2023-09-12 16:46:46

Aydın'da CHP'li Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, düzenlediği basın toplantısı ile partisinden istifa ettiğini açıkladı. Başkan Atay, istifa kararını Nevzat Biçer Nikah Salonu'nda yaptığı basın toplantısında duyurdu. 

Aydın Efeler Belediye Başkanı CHP’den istifa etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aydın’da CHP’li Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, düzenlediği basın toplantısı ile partisinden istifa ettiğini açıkladı. Başkan Atay, istifa kararını Nevzat Biçer Nikah Salonu’nda yaptığı basın toplantısında duyurdu. 

Haber Merkezi –  Yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Atay, “Kılıçdaroğlu Aydın’a üç kere geldi, Aydın İl Başkanlığı’na. Efeler Belediyesi’ne bir kere bile gelmeden sadece Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Alelacele Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yeniden aday olduğunu açıkladı. Ne bu telaş Sayın Kılıçdaroğlu? 500 kilometre adalet için yürüyen Sayın Kılıçdaroğlu, parti içindeki adaleti sağlayın dedim hiç birşey çıkmadı” dedi.

Görevde olduğu 4 buçuk yıllık süre boyunca 21 kere denetimden geçtiklerini ve haklarında hiç bir dava açılmadığını söyleyen Atay, “Tek bir soruşturmamız var o da benim madalyam. Dava danıştaydan kesinleşmedi. O davada jeotermal tesislerine ruhsat vermediğim içindi. Bununla ilgili seçimden önce söz vermiştim, sözümün arkasındayım” diye konuştu.

Atay, istifa kararını “Aydın’da CHP diye bir parti yoktur Özlem Çerçioğlu partisi vardır. Bu nedenle partimden istifa ediyorum. Görevimi bağımsız belediye başkanı olarak sürdüreceğim” diyerek açıkladı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.