Bahçeli, Tanrıkulu’nu hedef aldı: “Aidiyeti Kandil mağaralarıdır”

Bahçeli, Tanrıkulu’nu hedef aldı: “Aidiyeti Kandil mağaralarıdır”


2023-09-19 15:24:31

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin "14. Olağan Büyük Kurultayı"nın 17 Mart'ta gerçekleştirileceğini kaydetti. CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nu hedef alan Bahçeli, "Milletvekilliği düşürülmeli, mahkeme yolu ardına kadar açılmalıdır" dedi.

Bahçeli, Tanrıkulu’nu hedef aldı: “Aidiyeti Kandil mağaralarıdır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kurultayının 17 Mart’ta yapılacağını duyurdu.

Devlet Bahçeli, MYK toplantısının ardından değerlendirmede bulundu.

Kurultay tarihini açıklayan Bahçeli, “17 Mart 2024 tarihinde bir şölen havasında yapmayı kararlaştırdığımız 14. Olağan Büyük Kurultayı’mızla da düğümlenecek il ve ilçe kongrelerimizi disiplin, demokratik olgunluk, sağduyu, kardeşlik ve yüksek bir katılım eşliğinde gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

“Bizim sırça köşklerle işimiz olmadı, olmayacaktır”

“Cumhur ittifakı olarak yeni projelerimizle gücümüze güç katacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullanan Bahçeli, şunları söyledi: “MHP başında sonunda, önünde arkasında milletin olmadığı hiçbir ilişki ve irtibat ağının, hiçbir fikri, siyasi tez ya da önermenin içinde bugüne kadar olmamış ve bundan sonra da olması düşünülmeyecektir.”

“Bizim sırça köşklerle işimiz olmadı, olmayacaktır” diyen Bahçeli, “Birileri gibi fildişi kulelerinde sefa sürmemiz, keyif çatmamız, çıkar hesabı yapmamız, günü kurtarmaya tevessül etmemiz, kulislerin oyuncağı olmamız mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, şunları söyledi: “Tük milliyetçiliğinin milletimize ve ülkemize doğrudan temas eden her meseleyle ilgili de söyleyeceği sözü, göstereceği refleksi hazırlayıp kamuoyunun takdirine sunacağı çözüm reçeteleri vardır.”

Hedef Tanrıkulu

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hedef alan Bahçeli, “Türk Siahlı Kuvvetleri’ne saldıran bu alçak ve sözde milletvekilinin ağzı, düşman ağzıdır. Aidiyeti Kandil mağaralarıdır” dedi.

Bahçeli, şunları söyledi: “Vatandaşlarımızı helikopterden atan, köyleri yakan Türk askeri değildir. Böyle bir hadise de vuku bulmamıştır. CHP yönetiminin kendi partisinde bulunan bu satılmış PKK’lıya lazım gelen cezayı vermekten imtina etmesi basit ve caydırıcı olmaktan uzak tutumu adı konulmamış bir ağız ve akıl birliğine delalettir.”

“PKK’ya sözcülük yapan bir suçluya Hazine’den maaş verilmesi skandaldır, haramdır” diyen Bahçeli, “Hukuk ve demokrasinin kuralları eksiksiz şekilde işletilerek bu çürümüşün milletvekilliği düşürülmeli, mahkeme yolu ardına kadar açılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.