Depremin hissedildiği Yalova'nın Armutlu ilçesinde okullar tatil edildi Depremin hissedildiği Yalova'nın Armutlu ilçesinde okullar tatil edildi

Haber Merkezi - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret zammına ilişkin yaptığı açıklamada “Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Bakan Vedat Işıkhan, dün (20 Kasım) düzenlenen Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, 2024’te geçerli olacak asgari ücrete ilişkin “tek zam” sinyali verdi.

"Temmuz'da ikinci bir toplantı yapmayacağız" 

“Tek zam olacak şekilde çalışıyoruz” vurgusu yapan Bakan Işıkhan şunları kaydetti:

31 Aralık itibari ile de kararın Resmi Gazete'de yayımlanması gerekiyor. Dolayısıyla geçtiğimiz temmuz ayında yaptığımız gibi olacak. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz. Geçen temmuz ekstraydı. O da Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle ihtiyaç duyulduktan sonra oldu. Ama ihtiyaç hasıl olursa bir araya gelinebilir. Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz. Tüm parametreler iyi gidiyor çünkü.