Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu, sağlık değerlendirme toplantısından sonra yaptığı açıklamada, hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem de kendi memleketi olması dolayısıyla Rize'ye ayrı önem verdiklerini vurgulayarak, "Herkesin merak ettiği şehir hastanesini, Türkiye’nin belki de en güzel, en iyi şehir hastanesini kısa zamanda milletimize sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanı'nın kesin talimatı bizlere, bunu bir an önce milletimizin hizmetine sunmaktır" dedi.

ANKA'dan Gençağa Karafazlı'nın haberine göre, Bakan Memişoğlu, Rize'de Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, AK Parti Rize milletvekilleri Muhammed Avcı ve Harun Mertoğlu, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Basri Velioğlu, İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe ve ilgili kurum müdürleriyle düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı.

TEİS uyardı: Sahte güneş kremlerine dikkat! TEİS uyardı: Sahte güneş kremlerine dikkat!

Toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Memişoğlu, "Rize, özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın memleketi, benim memleketim. Buraya ayrı önem verdiğimiz için ikinci ziyaretimizi deprem bölgesi Maraş’tan sonra buraya yaptık. İnşallah çok daha iyi sağlık hizmeti sunacağız" diye konuştu. 

Editör: Esin Özdemir