Bakan Şimşek, ABD’de yatırımcılarla buluştu

Bakan Şimşek, ABD’de yatırımcılarla buluştu


2023-09-19 20:21:41

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, New York'ta yatırımcılarla bir araya geldi.

Bakan Şimşek, ABD’de yatırımcılarla buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından 13. Türkiye Yatırım Konferansı düzenlenen konferansa Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de katıldı, Orta Vadeli Programın detaylarını paylaştı.

Goldman Sachs ev sahipliğinde gerçekleşen konferansa, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, DEİK Başkanı Nail Olpak ve TAİK Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın yanı sıra ABD ve Türkiye’den iş dünyası temsilcileri ile portföy yatırımcıları katıldı.

Yaklaşık bir saat süren toplantıda, Türkiye’nin ekonomik görünümüne ilişkin sunum yapıldı ve katılımcıların soruları yanıtlandı.

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyonun kontrol altına alınmasına yönelik politikalara tam desteği olduğu vurgulanırken, para politikası sıkılaşmasının enflasyonu düşürmeye yardımcı olacağı kaydedildi.

Mali disipline yönelik atılan adımlara değinilen toplantıda, Türkiye’nin Orta Vadeli Programı’nın (OVP) anlatıldığı toplantıda, ülkedeki yatırım ortamı ve fırsatları ele alındı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.