Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılı sonu dolayısıyla öğrenci, öğretmen ve veliler için mesaj yayımladı. Öğrencilerden yaz tatilinde, okuma ve yazmayı gündelik rutinlerinin bir parçası haline getirmelerini isteyen Tekin, "İnsan kendini geliştirmek, yetkinleştirmek ve başkalarına ışık saçmak için okumalıdır. Her yaz tatilinde olduğu gibi bu yaz da şehirlerimizi ve kültürlerini keşfedin" dedi. 

Öte yandan, mesajında, öğrencilerin önlerinde hem dinlenmek hem de kişisel ve akademik becerilerini geliştirmek için yaz tatilinin olduğunu kaydeden Tekin, ilk defa uygulanacak zanaat atölyelerinde yeni beceriler kazanmalarını önerdi. 

"Çocuğunuzun getirdiği karne, en az dört kişinin karnesidir"

Nüfus müdürlükleri KPSS için hafta sonu açık tutulacak Nüfus müdürlükleri KPSS için hafta sonu açık tutulacak

Kötü bir karnenin her zaman düzeltilebileceğini ancak çocukların kişiliğine verilen zararın onarılamayacağını vurgulayan Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Karne, çocuklarımızın gayret ve çabalarının sadece bir özetidir, başarılarının veya yeteneklerinin nihai göstergesi değildir. Karneleri, çocuklarımızı suçlamak veya yargılamak için değil, onları daha iyi yönlendirmek ve desteklemek için kullanmalıyız. Unutmayın, çocuğunuzun getirdiği karne, en az dört kişinin karnesidir: Anne, baba, öğretmen ve öğrenci. Çocuklarımızın gelecek planlamasında okullar ve öğretmenler kadar ailelerin ve ebeveynlerin de önemli bir katkısı olduğunu lütfen göz ardı etmeyelim. Bu bilinçle hareket ederek, hep birlikte onların potansiyelini en iyi şekilde ortaya çıkarabilir ve onları güçlü bir geleceğe hazırlayabiliriz."

Editör: Esin Özdemir