Haber Merkezi - 2023 yılının sinema olayı olan ve gişenin lideri haline gelen "Barbie" nin yıldızı Margot Robbie, filmle beraber servetini ikiye katladı. 33 yaşındaki Avustralyalı yıldız, hem başrol oyuncusu hem de yapımcısı olduğu filmden aldığı maaş ve gişe getirisi ile büyük bir servet edindi. Robbie, filmden kazandığı parayı nereye harcayacağını anlattı.

barbie (1)

Celtic taraftarından, cezaya rağmen Gazze'ye destek Celtic taraftarından, cezaya rağmen Gazze'ye destek

Greta Gerwig'e tüm zamanların "en büyük açılış hasılatını elde eden kadın yönetmeni" ünvanını kazandıran, 2023 yılının en çok kazanan filmi "Barbie"nin Robbie'ye maaş ve gişe primleriyle yaklaşık 50 milyon dolar kazandırdığı tahmin ediliyor. Eşi Tom Ackerley ile Entertainment Tonight kanalına konuşan Robbie, "Aslına bakarsanız şimdiye kadar çılgın bir harcama yapmadım. Ama kardeşlerim, 'Nerede benim evim?' falan diyorlar" dedi. Tom Ackerley ise "Birkaç tane pembe Ferrari almalıyız" şeklinde konuştu. 

barbie (2)

Ayrıca aynı gün vizyona giren ve sinemada yankı uyandıran "Barbie" ile atom bombasının yapılışını konu alan "Oppenheimer" filmleri tek bir evrende buluşmaya hazırlanıyır. Aynı gün vizyona giren ve "Barbenheimer" olarak adlandırılan gişe rekortmeni filmlerin, tek bir filmde buluşacağı, yapılan açıklamayla doğrulandı.