BBP’li Destici: Kamuda tasarruf uygulanmıyor

BBP’li Destici: Kamuda tasarruf uygulanmıyor


2023-09-18 00:15:18
BBP’li Destici: Kamuda tasarruf uygulanmıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – Parti kongresinde konuşan Destici, Türkiye’nin artık darbe anayasasından kurtulması gerektiğini söyledi.”Tüm siyasi partilerimiz, tüm sivil toplum örgütlerimiz, demokratik sivil anayasa konusunda masaya yaklaşmalı, oturmalı ve her türlü katkıyı vermelidir” diyen Destici, şunları kaydetti: “Burada şunu da ifade etmek gerekir: Sivil anayasa, elbette sivil, demokratik ve milli iradeyi yansıtan, milletin taleplerini içinde barındıran, Türk İslam kültürüyle de çelişmeyen bir anayasa olmalıdır. Yeni anayasada da taviz veremeyeceğimiz noktalardan bir tanesi, burasının Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğu ve Türk vatanı olduğudur.”

Ekonomiyi savurganlık batırıyor

Destici, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yayımladığı “kamuda tasarruf genelgesine” rağmen kamuda temsil ve tanıtım giderlerinin temmuz ayında arttığını dile getirdi.Destici, konuşmasını şöyle tamamladı:”Evet, böyle bir durum varsa bu, kabul edilebilir bir şey değildir yani ‘Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu’ derler adama. Bunlar kabul edilebilir değildir. Vatandaşımız önce devlete, devleti yönetenlere, bürokrasiye bakıyor. Meclise bakıyor. Bana ‘Tasarruf’ diyorsun da sen tasarrufta neredesin? ‘Sen ne yapıyorsun?’ diyor. Bunun için. Bu tasarruf tedbirlerinden asla vazgeçilmemeli ve bunlar tam bir şekilde uygulanmalıdır çünkü bizim ekonomimizi batıran noktalardan bir tanesi de savurganlıktır.”Kongre sonunda tek listeyle gidilen seçimlerde Seyit Özcan, il başkanı seçildi.BBP’ye yeni katılanlara parti rozetlerini takan Mustafa Destici’ye parti amblemi gülün yer aldığı tablo hediye edildi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.