Selahattin Demirtaş'a 5,5 yıl hapis cezası Selahattin Demirtaş'a 5,5 yıl hapis cezası

Beşiktaş Belediyesi, Diyarbakır'ın Çınar ilçesi ile Mardin’in Mazıdağı ilçesi arasındaki bölgede çıkan yangından sonra bölgeye küçükbaşlar için özel donanımlı ambulans gönderdi. Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Amacımız, masum canlıların tedavi ve bakımlarını en hızlı şekilde gerçekleştirmek, onların da güvenle iyileşmelerini sağlamak” dedi.  

Mobivet 7/24 destek verecek

Belediye ekiplerini yaralı hayvanlar için bölgeye gönderdiklerini söyleyen Akpolat, Mobivet'in 7/24 hizmet verdiğini kaydetti. 

Öte yandan, “Diyarbakır Çınar ve Mardin Mazıdağı arasında çıkan yangın, hepimizin yüreğini derinden yaraladı” diyen Akpolat, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Veterinerlik Müdürlüğümüz olarak, bu zor zamanlarda yaralanan hayvan dostlarımızın yardımına koşmak için 7/24 hizmet veren Mobivet Hayvan Ambulansımızı hemen bölgeye gönderiyoruz. Amacımız, bu masum canlıların tedavi ve bakımlarını en hızlı şekilde gerçekleştirmek, onların da güvenle iyileşmelerini sağlamak. Bizler, doğanın bir parçası olan bu değerli varlıkları korumak ve onlara şefkat göstermekle yükümlüyüz. Onların acılarını dindirmek ve yaralarını sarmak, insanlığımızın bir gereği. Aynı zamanda, bu zorlu süreçte vatandaşlarımızla omuz omuza, tam dayanışma içinde hareket edeceğiz. Birlikte, bu sıkıntılı günlerin üstesinden geleceğimize inancımız tamdır. Kalplerimizdeki sevgiyle ve dayanışmanın gücüyle, hep birlikte daha güçlü olacağız.”

Muhabir: Kağan Karacehennem