Bisiklet pedalları, Orman Dede için dönecek

Bisiklet pedalları, Orman Dede için dönecek


2023-09-17 16:17:56

Bisikletli Doğa Gezginleri; İstanbul’dan Karacadağ’a doğru bisikletleri pedallayacaklar.

Bisiklet pedalları, Orman Dede için dönecek
3

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – Kendilerine “Bisikletli Doğa Gezginleri” adını veren 2 kişilik ekip, doğa ve yeşile dikkat çekmek amacı ile İstanbul’dan Karacadağ’a kadar pedal çevirmeye hazırlanıyor. 52 yaşındaki Çetin Gedik ve 59 yaşındaki Mehmet Erdemir, İstanbul’dan başlattıkları bisiklet gezilerini Yalova, Bursa, Sakarya, Bilecik, Eskişehir ve Konya üzerinden 850 kilometre pedallayarak sürdürecek.

Konya’nın Ereğli ilçesi Beyören Köyü’nde yaşayan ve Türkiye’nin Orman Dedesi olarak bilinen Rahim Demirbaş’ın ormanında, bisiklet gezisi temalarına yönelik pankartlarını açacak olan bisiklet gezginleri, gezilerini Emirgazi ilçesine bağlı Öbektaş Mahallesinde sonlandıracaklar.

Doğa ve Yeşile dikkat çekmek için düzenledikleri farkındalık turunu Türkiye’nin Orman Dedesi Rahim Demirbaş’a destek amaçlı düzenlediklerini söyleyen Erdemir ve Gedik, Günlük 80 ila 100 kilometre arası pedal çevirerek, gezilerini bir hafta içerinde tamamlamayı hedeflediklerini belirttiler. Bisikletli Doğa Gezginleri ikilisi, geçtiğimiz yıl da Kars’tan başlattıkları bisiklet gezisinde 550 kilometre pedal çevirerek Alzheimer ve hareketli yaşama dikkat çekmişlerdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.