CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Taksim’de kutlamak istedikleri için tutuklanan yurttaşları Marmara Cezaevi’nde ziyaret etti. Çakırözer’in ziyaret ettiği tutuklu öğrenciler yaşadıkları mağduriyetleri anlatarak, “En temel anayasal hakkımız olan gösteri ve protesto hakkımızı kullanmak istedik diye 45 gündür cezaevinde tutuluyoruz. Bayrama ailelerimizden ve arkadaşlarımızdan ayrı girmek zorunda bırakıldık. Bir an önce serbest kalmak istiyoruz” dedi. Çakırözer de “Büyük çoğunluğu öğrenci olan 59 kişi hâlâ tutuklu. Tamamının bir an önce serbest bırakılması gerekir" sözlerini kullandı.

Diyarbakır’da narko-terör operasyonu: 1 milyon 781 bin kök kenevir ele geçirildi Diyarbakır’da narko-terör operasyonu: 1 milyon 781 bin kök kenevir ele geçirildi

Anayasa Mahkemesi’nin açıklanan kararına rağmen 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın Taksim’de kutlanmasına izin verilmemişti. Çıkan olayda protestolara katılan yurttaşlar düzenlenen operasyonlarla gözaltına alınmıştı. Yapılan operasyonlara itirazlar ve çağrılar sonrası bazı öğrenciler tahliye edilirken, 59 kişi Marmara Cezaevi’nde halen tutuklu bulunuyor.

Muhabir: Ziya Burak Erol