Covid-19  geri mi geliyor?

Covid-19 geri mi geliyor?


2022-07-15 00:42:16
Covid-19  geri mi geliyor?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sürhan Altınkanat / Dünya genelinde covid-19 vakaları yüzde 30 artarken, Türkiye’de ise 8 kat artış oldu. Bu da akıllara yeni bir covid-19 vakası ile karşı karşıya mıyız sorusunu akıllara getirdi.
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yaptığı açıklamada bayramlaşmanın sarılmadan gerçekleştirilmesi, kalabalık yerlerde maske kullanımına devam edilmesi ve 65 yaş üstünün hatırlatma dozlarını yaptırmaları gerektiğini söyledi. Koca, pandeminin ilk dönemlerinden daha fazla oranda kişinin, enfeksiyonu belirtisiz geçirdiğini söylerken, son günlerde karşılaşılan vakalarda, aşılama sürecinden enfekte olunan döneme kadar uzun bir süre geçmişse, 2-3 gün süren yüksek ateş ve yaygın eklem ağrısı, kısa bir süre geçmişse hafif semptomlar yaşandığını söyledi. Covid-19’a bağlı olarak yatan hasta sayısının pandeminin başından beri olan süreçteki en düşük düzeyde olduğunu bunun tamamen bittiği anlamına gelmediğini söyleyen Koca, pandeminin mevsimden bağımsız bir şekilde ilerlediğinin ve aşının koruyuculuğunun devam etmesi için hatırlatma dozunun yapılması konusunda insanları uyardı.
Vakaların artması ve açıklamalar endişeye neden olurken, Son üç haftada dünya genelinde Covid-19 vaka artış oranı yüzde 30’a çıktı. Türkiye’de ise vakalar son bir ayda 8 kat arttı. Bayramlaşmayla beraber sayıların daha da artabileceği düşünülüyor. Bu açıklamalardan sonra yeniden maskeli günlere dönecek gibi gözüküyoruz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.