Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha Tanrıkulu’nu hedef aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha Tanrıkulu’nu hedef aldı


2023-09-14 14:50:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kaymakamlık Kursu Kura Töreni'nde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kez daha Tanrıkulu’nu hedef aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erdoğan CHP Diyarbakır Milletvekili sezgin Tanrıkulu’nun TSK hakkındaki sözlerine ilişkin, “Sözde milletvekili ama terörist müsveddesi Mehmetçiğime nasıl hakaretler ediyor. Gereken dersi devlet olarak da yargı olarak da verme mükellefiyetimiz var” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Toplam 39 ay süren adaylık maratonun anlınızın akıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Her alanda kendinizi yetiştirdiniz. Yurt dışındaki 8 aylık eğitiminizle yabancı dilinizi, geçiren deprem bölgesinde geçirdiğiniz 3 ayla afet yönetimini sahada müşahede ettiniz.

Aldığınız yoğun eğitimlerin sizi bu makama hazırladığını düşünüyorum. Pratikle takviye edilmiş olsa da hitabı bilgi katkısı bir yere kadardır. Her mesleğin incelikleri görev esnasında öğrenilir.

Başarılarınızla şimdiye kadar hep ailelerinizi gururlandırdınız. Bundan sonraki başarılarınızla devletimizin ve milletimizin yüz akı olacaksınız.

“Kaymakamın mesaisi olmaz”

Kaymakamlarımız, kişisel kabiliyetleriyle gittikleri her yerde iz bırakma, görev yaptıkları şehirlere damga vurma imkanına sahiptir. Adaletli, merhametli kaymakamlarımız sorumluluk alanlarının en ücra noktasına kadar uzanan yardım eli olmak zorundadır. 85 milyonun tamamına hizmet etmekle mükellefiz.

Kaymakamın mesaisi olmaz, gecesi gecesi olmaz. Tatili hafta sonu olmaz. Sabah 9 gibi akşam 5-6 civarı kapısını çekip çıkan kişiden de yönetici hiç olmaz.

Ülke idari amirliği mesai saatleri arasında yapılacak bir meslek değildir. Bizi temsilen görev yaptığınız ilçelerimizde günün 24 saati, yılın 365 günü çalışacak, koşturacak bir tempo ve motivasyonla işinize sarılmanızı bekliyorum. Ben cumhurbaşkanı olarak böyle çalışıyorum. Uykum 5-6 saat. Eve gidişlerim bazen 12 bazen 1. Aksi taktirde olmaz. O yüzden sizlerden de bunu bekliyorum. Başka türlü ne milletle güçlü bir ilişki kurabilirsiniz ne de geride bir miras bırakabilirsiniz.

Sizden öncekilerden aldığınız emaneti çok daha yukarı taşımanın gayreti içinde olun. Adı unutulan değil halk tarafından örnek gösterilen bir kaymakam olun.”

Ayrıntılar geliyor…

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.