Ekrem İmamoğlu: Genel Başkan ile diyaloğumuz hiç kesilmedi

Ekrem İmamoğlu: Genel Başkan ile diyaloğumuz hiç kesilmedi


2023-09-13 15:04:14

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Elektrikli Otobüs tanıtım toplantısına katıldı. İmamoğlu, tanıtım toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ekrem İmamoğlu: Genel Başkan ile diyaloğumuz hiç kesilmedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden adaylığıyla ilgili açıklamasının sorulması üzerine İmamoğlu, “Bizim yerel seçim çalışmamız hiç bitmedi. Bugün de bir yerel seçim çalışmasının içerisindeyiz. Her açılışımız, her hizmetimiz bir seçim bittiği an itibarıyla başla, bir sonraki seçime kadar devam eder. Hiç hız kesmedik. Seçim gününe kadar da hız kesmeyeceğiz” diye konuştu.

“Bu yolculukta varım”

Başkanlık yolculuğuna çıktığını dile getiren İmamoğlu, “Ben İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir evladı olarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yolculuğunda yola çıkıyorum. ‘Bu yolculukta varım’ demekle fikrimi, niyetimi açıklamıştım. Partimizin, tüzüğümüzün gerekleri var. Bu yolculuğuma tabii ki sayın genel başkanımızın bir destek vermesi ve ‘Adayımızdır’ demesi sevindiricidir. Benim için değerli bir kanaattir, değerli bir tariftir. Bundan sonrası tabii ki partimizin kurullarının alacağı, netleşecek kararların verileceği makamlardır. Bunların başında genel Başkanımızın bu kanaatinden sonra parti meclisi gelir. O kararlar da alındıktan sonra hani tamamen resmiyete kavuşur ve var olan yolculuğumuz resmiyetiyle emin adımlarla bir yolculuğa dönüşür. Hayırlısı olsun. Zaten dediğim gibi ilk seçimden itibaren hiç gaz kesmeden bu yerel mücadeleyi sürdürüyoruz” dedi.

“Genel Başkan ile diyaloğumu hiç kesmedim”

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’un programlarından haberdar edilmediğiniz, davet edilmediğiniz söylenmişti” şeklindeki soru üzerine İmamoğlu, “Yani bu sorunun muhatabı değilim. Daha önce bir gazeteye vermiş olduğum beyan dışında ilave bir beyanım bugün olmayacak” cevabını verdi. İmamoğlu, “Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştünüz mü?” sorusuna ise “Telefonda yani görüşüyorum, her zaman görüşüyorum. Konuda hangi konuda kafamda bir soru işareti var ise ya da öğrenmesini istediğim bir husus var ise sayın genel başkanımızla, 28 Mayıs itibariyle 29 Mayıs’tan beri bugüne kadar her konuda ama yüz yüze ama telefonla bazen yazışarak diyaloğumu hiç kesmedim” diye konuştu.

Akşener-İmamoğlu görüşmesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘İYİ Parti lideri Sayın Akşener’le bir görüşmeniz oldu mu?’ sorusuna da, “Sayın Akşener’le biz seçimden sonra farklı konularda birkaç kez görüştük, telefonla görüştük. Ama bu süreçlerle ilgili bir istişaremiz ya da bir diyaloğumuz başlamadı. Bunun olması için önce bizim siyasi olarak kendi içimizdeki süreçlerini olgunlaşması değerlidir. Tabii ki kendileriyle de sohbet etmek, diyalog kurmak daha önce olduğu gibi isterim” yanıtını verdi.

“Diyaloglar kapalı değil”

Akşener’in ittifak konusundaki açıklamalarının sorulması üzerine de İmamoğlu, “Sayın Akşener’in açıklamalarını ilgiyle takip ediyorum. Özenle izliyorum ve dinliyorum. Ben Türkiye’nin, ülkemizin geleceğine dair hele hele İstanbul’un geleceğine dair ki İstanbul sadece bir yerel seçim değildir. Bunu herkes biliyor. Bu manada diyalogların kapalı olmayacağını düşünüyorum. Ben az önce sizin ifade ettiğiniz gibi kapıları kapattığı düşüncenize de katılmıyorum” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.