Eris varyantı borsada havacılık hisselerini vurdu

Eris varyantı borsada havacılık hisselerini vurdu


2023-09-15 18:30:11

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de 9 kişide Covid-19'un Eris varyantının görüldüğünü açıklamasının ardından havacılık hisselerinde ani değer kayıpları yaşandı

Eris varyantı borsada havacılık hisselerini vurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, haftanın son işlem gününde yüzde 0,43’lük düşüşle 8084 lira seviyesinden işlem görüyor. Ulaştırma endeksi ise yüzde 4’e yaklaşan günlük kayıpla, en çok kaybettiren alt endeks olarak olumsuz ayrışıyor. Saat 13.30 itibarıyla BIST 100 endeksindeki en büyük düşüş yüzde 4,5 ile Pegasus hisselerinde görüldü. Türk Hava Yolları ve TAV Havalimanları hisselerindeki kayıplar ise yüzde 4’e ulaştı.

Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye’de Eris varyantının görüldüğünü açıklamıştı. Koca, şu ifadeleri kullanmıştı:

Hasta etme gücünün (virülansının) düşüklüğünü bildiğimiz Eris varyantı Referans Laboratuvarımızda yapılan incelemede 9 kişide görüldü. Yurt dışı temaslı ve aynı ildeler. Mevcut tedbirlere ve gündelik hayatımıza devam edeceğiz. Durum başka ülkelerde yaygın, bizde de ortaya çıkması muhtemeldi. Büyüklerimizi, kronik hastalarımızı koruyacağız.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ