CHP'li Nazlıaka: Kadın cinayetlerinde şüpheli ölüm yoktur korunan bir katil vardır CHP'li Nazlıaka: Kadın cinayetlerinde şüpheli ölüm yoktur korunan bir katil vardır

Adalet Bakanı Yılmaz TunçEylem Tok ve oğlu Cihantimur Tok'un Türkiye'nin iade talebi kapsamında ABD'nin Boston şehrinde yakalandığını duyurdu. Konuya ilişkin gece yarısı yaptığı açıklamada Bakan Tunç, Tok ve oğlunun Boston’da çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandığını kaydetti. 

Reuters’ın haberine göre, Boston polisi operasyona anne ile oğulun kaçma şüphesi olduğu için hız verdi. Yapılan operasyonda yakalanan anne ile oğulun yanında 5 bin dolar nakit yakalandı. Ayrıca ikilinin, senelik ücreti 46 bin dolar olan bir okulu da ziyaret ettikleri tespit etti. 

İkilinin, Türk yetkililerin verdiği bilgiye dayanarak sahte pasaport ile Küba’ya kaçmak isteyebileceği de mahkeme kayıtlarında yer aldı.

Eylem Tok ve oğlu Cihantimur Tok neden aranıyordu?

İstanbul Eyüpsultan'da 1 Mart’ta ehliyetsiz olarak kullandığı lüks araçla bir çocuk babası Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan Cihantimur Tok, annesiyle birlikte önce Mısır’a, oradan da vatandaşı olduğu ABD’ye kaçmıştı. 

Muhabir: Ziya Burak Erol