Fatih Erbakan’dan Türkiye şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz sorusuna yanıt

Fatih Erbakan’dan Türkiye şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz sorusuna yanıt


2023-09-14 00:19:53

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Türkiye şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz?" sorusuna, böyle bir ifadelerinin olmadığını ve bu tür suni gündemlerin troll hesaplar tarafından oluşturulduğunu belirterek, "Biz milletin derdiyle dertlenip konuşalım derken suni gündemler oluşturuluyor" şeklinde yanıt verdi.

Fatih Erbakan’dan Türkiye şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz sorusuna yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – Farklı Açılar programında Kübra Par ve Deniz Gürel’in sorularını yanıtlayan Erbakan’ sorulan şeriat istiyor musun sorusuna verdiği cevap dikkat çekti. Erbakan, partisinin Taliban benzeri bir zihniyeti desteklemediğini ve İslam’a uygun olmadığını sürekli olarak ifade ettiklerini belirtti. Kadınların eğitim hakkının savunulduğunu ve kadına şiddetin reddedildiğini vurguladı.

Fatih Erbakan, ayrıca kendisinin ve partisinin rahmetli Erbakan hocanın izlediği açık ve entelektüel bir bakış açısını benimseyen bir anlayışı temsil ettiğini ifade etti. Bu tür tartışmaların, partisinin yükselişine karşı olanların rahatsızlığından kaynaklandığını düşündüğünü belirtti.

Fatih Erbakan açıklamalarında şunları kaydetti:

“Şeriat’ı gelin halkla soralım şeklinde bir ifadem yok. Tamamen asparagas bir ifade… Taliban zihniyetinin İslam’a ve bizim zihniyetimize uygun olmadığını hep söylüyoruz. Kız çocuklarının okumasının engellenmesi, peçe takmadığı için kadına sopayla cezalandırmanın İslam’da olmadığını, bizim anlayışımızda olmadığını ifade ediyoruz. Rahmetli Erbakan hocamız da kadınıyla erkeğiyle tahsil yapılmasını savundu. Kendi kızlarını üniversite yüksek lisans eğitimlerini yaptırmış, son derece açık görüşlü, entelektüel bir bilim adamıydı. Babama yapılanlar bugün de bana yapılıyor, olmadığım bir şekilde gösterilmeye çalışıyorum. Bunun iması bile olmadı. Yeniden Refah’ın yükselişinden rahatsız oluyorlar diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Par’ın “Türkiye şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz?” sorusuna “Bununla ilgili konular Erbakan hoca döneminde de gündeme geldi. Erbakan’a gerici, yobaz denildi. Bizim ortada böyle bir ifademiz yokken nereden çıktığı belli olmayan bir şekilde yaygara çıkarıldı, troll hesaplar tarafından. Biz milletin derdiyle dertlenip konuşalım derken suni gündemler oluşturuluyor” dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.