Fenerbahçe’den A Spor yorumcusuna sert uyarı

Fenerbahçe’den A Spor yorumcusuna sert uyarı


2023-09-15 22:46:03

Yorumcu Levent Tüzemen, bir Manchester United yöneticisinin Brezilyalı futbolcu için, “Fred’e 6-7 milyon Euro bekliyorduk, 15 gelince sattık.” dediğini iddia etti. A Spor muhabiri Ahmet Selim Kul, yayına bağlanarak Tüzemen’in iddiasının gerçek olmadığını dile getirdi. İddialara Fenerbahçe'den yazılı bir açıklama geldi.

Fenerbahçe’den A Spor yorumcusuna sert uyarı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yorumcu Levent Tüzemen, bir Manchester United yöneticisinin Brezilyalı futbolcu için, “Fred’e 6-7 milyon Euro bekliyorduk, 15 gelince sattık.” dediğini iddia etti. A Spor muhabiri Ahmet Selim Kul, yayına bağlanarak Tüzemen’in iddiasının gerçek olmadığını dile getirdi. İddialara Fenerbahçe’den yazılı bir açıklama geldi.

Haber Merkezi – A Spor yorumcusu Levent Tüzemen, Bir Manchester United yöneticisinin, “Fred için 6-7 bekliyorduk 15 gelince hemen sattık.” açıklamasını yaptığı iddiasında bulundu. Bu iddiaya ise yayına bağlanan A Spor muhabiri Ahmet Selim Kul yanıt verdi. Ahmet Selim Kul yayına bağlanarak, “Böyle bir açıklama yok United cephesinden.” diyerek Tüzemen’in iddiasını yalanladı. Levent Tüzemen ise, “Sen Fenerbahçe yöneticisi misin de gündeme geliyorsun” diyerek Ahmet Selim Kul’a tepki gösterdi. Tüzemen, Kul’un “United cephesinden böyle bir açıklama yok, olmadı.” cevabına, “Sen Fenerbahçe yönetiminin talebiyle mi böyle bir açıklama yapıyorsun” diyerek yanıt verdi.

Fenerbahçe’den Levent Tüzemen’in iddialarına açıklama geldi: 

Bugün A Spor ekranlarında ‘yorumcu’ sıfatıyla yorumlar yapan Levent Tüzemen isimli şahıs futbolcumuz Fred ile ilgili asılsız iddialarda bulunmuştur.

Geçtiğimiz sezon üstlendiği kulüp savunucusu ve sözcüsü rolünü bu sezon da üzerine koyarak yalan ve algılarla sürdürmeye çalışan Levent Tüzemen, bugün katıldığı yayında da tamamen yalan olan algı oyunlarına devam etmiştir.

Canlı yayında milyonların gözü önünde meydana gelen bu olay, Türk spor medyasındaki bazı isimlerin üstlendikleri manipülatif rolün en açık göstergesidir.

Yayın sırasında, aynı kanalın bir başka yetkilisi tarafından açıkça ortaya konan gerçeklerle ilgili şahsın düştüğü acınası durumun ibretlik olduğunu vurguluyor;

Bu şahsın Kulübümüz ve değerleri hakkında konuşmaktan imtina etmesini beklediğimizi,

Zorunlu kalmadıkça Kulübümüz hakkında konuşmamasını,

Fenerbahçe Spor Kulübü’nü, sporcularının adlarını ağzına almadan önce bir değil birkaç kez düşünmesini ciddiyetle öneriyoruz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.