Finaller aşkına kazanmaya devam…

HABER MERKEZİ- EHF Erkekler EURO 2024 Elemeleri 1. Grup’ta mücadele eden A Milli Erkek Hentbol Takımı şu ana kadar oynadığı 4 karşılaşmadan ikisini kazanarak 2024’un ilk ayında Almanya’da düzenlenecek finaller için kapıyı araladı.
Gurupta oynadığı ilk iki karşılaşmada Portekiz ve Kuzey Makedonya’ya mağlup olan A Milliler, daha sonra Lüksemburg’u her iki karşılaşmada da mağlup edip Nisan ayında oynayacağı son iki maç öncesinde finaller yolunda umutlandırdı.
Özellikle Lüksemburg’u ilk maçta deplasmanda 30-29 yenen Milliler daha sonra geçtiğimiz Pazar günü Konya’da aynı rakip karşısında 31-20’lik skorla farklı bir galibiyet aldı. Bu galibiyet ile birlikte 26 Nisan’da Ankara’da Portekiz ve 30 Nisan’da deplasmanda Kuzey Makedonya ile oynayacağı karşılaşmalar öncesinde guruptaki ikincilik şansını artırdı
Milliler, 8 guruptan ilk iki sırayı alan 16 takım arasında yer almak yada guruplarında en iyi 4 üçüncü takımdan biri olarak, direkt katılacak 4 takımla birlikte 2024 takımlı EHF Erkekler EURO 2024 Finallerinde mücadele etme peşinde.