Gökhan Zan’dan bağış kampanyasına tepki: “Para halka gitmeyecek”

Gökhan Zan’dan bağış kampanyasına tepki: “Para halka gitmeyecek”


2023-09-12 19:07:44

Eski futbolcu ve İYİ Parti'nin Hatay 2. sıra milletvekili adayı Gökhan Zan, depremzedelere yardım için düzenlenen maça ve bağışlara yönelik bir tepki paylaşımı yaptı.

Gökhan Zan’dan bağış kampanyasına tepki: “Para halka gitmeyecek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski futbolcu ve İYİ Parti’nin Hatay 2. sıra milletvekili adayı Gökhan Zan, depremzedelere yardım için düzenlenen maça ve bağışlara yönelik bir tepki paylaşımı yaptı. Gökhan Zan, EURO 2008’de Türkiye ve İsviçre milli takımlarının eski oyuncularının yer aldığı bir yardım maçının topladığı bağışların Hatayspor’a verilecek olmasına karşı çıktı.

Zan, bu yardım organizasyonlarına olan güveninin sarsıldığını ve toplanan bağışların Hatay halkı yerine Hatayspor’a verilecek olmasını eleştirdi. Paylaşımında, organizatörlerin kendisine bu yardım maçının gelirinin depremzedelere verileceği sözünü verdiğini ancak bu sözün yerine getirilmediğini ifade etti. Ayrıca, Hatayspor’un milyonlarca Euro’luk transferler yaptığını ve sponsorluk anlaşmalarıyla güçlendiğini, ancak Hatay halkının açlık, sefalet ve evsizlikle mücadele ettiğini vurguladı.

Sonuç olarak, Gökhan Zan, bu nedenle organizasyona katılmayacağını ve toplanan bağışların Hatay halkına gitmemesi durumunda bu tür yardım organizasyonlarına güvenmeyeceğini belirtti.

Zan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz günlerde organizatörler beni arayarak, Euro 2008 turnuvasında oynadığımız İsviçre-Türkiye maçının o dönemki kadroları ile yeniden yaşatılacağını, oynanacak gösteri maçından elde edilecek gelirin DEPREMZEDELER adı altında yapılan organizasyonun toplanan bağışların Hatayspor ve Hatayspor alt yapısına verileceği söylenmesi üzerine bir tarafta milyon Eurolarla transfer yapan, oyuncu satışı ve sponsorluklarla küllerinden yeniden doğmuş olan Hatayspor, diğer tarafta açlık, sefalet ve evsizlikle mücadele eden HALK.

Organizatörlere toplanacak paranın yoklukla mücadele eden Hatay halkı yerine Hatayspor’a verilecek olması nedeniyle organizasyona katılmayacağımı ilettim.”

 

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.