“Gün Işığında” sergisi Mozaik Sanat ve Kültür Merkezi’nde

“Gün Işığında” sergisi Mozaik Sanat ve Kültür Merkezi’nde


2022-06-13 00:18:0631 okunma
“Gün Işığında” sergisi Mozaik Sanat ve Kültür Merkezi’nde
0

BEĞENDİM

Mozaik Sanat ve Kültür Merkezi’nin sahibi Josh Wentz

SULTAN YAVUZ – Mozaik Sanat ve Kültür Merkezi, “Gün Işığında- Disiplinler Arası Karma Sergisi” ile yeni sezonda kapılarını meraklılara açtı. Profesyonel ve amatör sanatçıları buluşturarak, farklı tekniklerdeki resim, seramik ve heykelleri izleyiciyle buluşturan sergi, 22 Haziran tarihine kadar gezilebilecek.
15 sanatçının 50’ye yakın eserinin sergilendiği etkinlikte, sanatseverler kâğıt üzerine yağlı boya, oval taş üzerine suluboya, ipek boyama, seramik heykel, tükenmez kalem çalışması, mürekkep, kâğıt üzerine tezhip gibi farklı tekniklerdeki eserleri aynı ortamda izleyebilme şansı bulacak.
Sergide, sanatçılar Deniz Bıçak, Hatice Çelik, Hürü İrem Sarıoğlan, İlhami Koçhan, İrem Yiğitaslan, Josh Wentz, Makbule Kımızcı, Nadezda Sharapova, Nilgün Koca, Sezin Koytak, Sibel Keçeli, Şeker Helbest Ocak, Veysel Tacar, Zeynep Cemre Yüzer ve Zeynep Selçuk’un eserleri yer alıyor.
John Wentz, “Farklı yaşamlardan gelmiş olabiliriz ama burada hep birlikteyiz, sanatla iç içeyiz”
Serginin açılış konuşmasını yapan ve katılan sanatçılara teşekkür belgelerini takdim eden Mozaik Sanat ve Kültür Merkezi’nin sahibi Josh Wentz, söz konusu mekânı açma amaçlarının farklı yerlerden gelen insanların bir araya gelmesi ve birbirlerini anlayarak yaptıkları sanat eserlerini ortaya çıkarmak ve yeni eserlerle buradan ilham almaları olduğunu belirtti.
Wentz, “Yeni insanlarla tanışmayı çok seviyorum, bu farklı kültürler sanat vasıtası ile biz bir araya getiren en önemli etkenlerden biridir. Farklı yaşamlardan gelmiş olabiliriz ama burada hep birlikteyiz ve sanatla iç içeyiz. Bu güzel sanat eserlerini yapan sanatçılarımızla tanışmanızı istiyorum ve bunun için bu gün burada toplandık” dedi.
“Sanatın aydınlatıcı ışığında bir araya gelelim”
Wentz, Mozaik Sanat ve Kültür’de resim derslerinin başlayacağını da vurgulayarak, çocuk derslerinin yanı sıra, yağlıboya ve bunun gibi bazı teknikler üzerine çalışmalar da yaptıklarını ve bu konuda kendileriyle iletişime geçmek isteyenlerin, Instagram hesabı ya da web sayfası üzerinden ulaşabileceklerini söyledi.
Wentz, “Yaz geldi, sanatın aydınlatıcı ışığında bir araya gelelim! Mozaik Sanat ve Kültür Merkezi olarak siz sanatseverleri 22 Haziran’a kadar sergimize davet ediyoruz. Sergimiz hafta içi her gün 12-17 saatleri arası da gezilebilir. Tüm sanatseverleri bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Mozaik Sanat ve Kültür Merkezi’ne, Kavaklıdere -Büklüm Sok. No: 10/5 Çankaya adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.