Haber Merkezi Gezi Davası'nda yargılanırken milletvekili seçilen Can Atalay ile ilgili hak ihlali kararı veren Anayasa Mahkemesi (AYM), Yargıtay'ın suç duyurusundan 11 gün sonra sessizliğini bozdu.

Verdiği hak ihlali kararının uygulanmaması ilişkin herhangi bir değerlendirmede bulunmayan AYM'nin sosyal medya hesabından 'Anayasa Tarihi Galerisi'nin 360 derece sanal tur teknolojisi ile ziyaretçilere açıldığı bildirildi. AYM, bir önceki paylaşımını 9 kasımda yapmıştı. 

Nevşehir'de yolcu otobüsüyle çarpışan otomobilin sürücüsü yaralandı Nevşehir'de yolcu otobüsüyle çarpışan otomobilin sürücüsü yaralandı

AYM'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer aldı: 

"Dünyadaki ve Osmanlı Devleti döneminden bu yana Türkiye'deki anayasal faaliyetlere ilişkin bilgilendirmelerin yer aldığı galeride Anayasa Mahkemesinin kuruluşunun yayımlandığı Resmî Gazete'nin nüshası, ıslak imzalı kararlar, geçmişten bugüne Mahkemede kullanılan daktilo, telefon ve çeşitli materyaller, eski mahkeme üyelerinin cüppe ve kepleri sergilenmektedir. Sanal tur içeriğine aşağıdaki linkten ulaşılabilir" ifadeleri yer aldı.