IMF’den iklim değişikliğinde karşı mücadelede kredi desteği

IMF’den iklim değişikliğinde karşı mücadelede kredi desteği


2023-09-19 23:46:40

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF), iklim değişikliğinin sonuçlarıyla mücadele etmesi için Fas'a 1,3 milyar dolar kredi sağlayacağı açıklandı.

IMF’den iklim değişikliğinde karşı mücadelede kredi desteği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – Fas resmi haber ajansı MAP’ın haberine göre, IMF Başkanı Kristalina Georgieva, Fas’ın iklim değişikliğiyle mücadelesine yönelik uzmanlar düzeyinde imzalanan kredi anlaşmasını duyurdu. Georgieva, Fas’ın iklim değişikliğiyle mücadelesini desteklemek amacıyla IMF ile Fas’ın uzun vadeli 1,3 milyar dolarlık kredi için uzlaşmaya vardığını belirtti. Kredinin hayata geçirilmesi için IMF’nin yönetim kurulu tarafından onaylanması gerekiyor. Bu konunun, IMF ile Dünya Bankası’nın 9-15 Ekim tarihlerinde depremin vurduğu Fas’ın Marakeş kentinde düzenlemeyi planladığı yıllık toplantılarında ele alınması bekleniyor.Georgieva, X sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu toplantıların Marakeş’te yapılacağını, toplantıların güvenli bir şekilde düzenleneceğini ve deprem nedeniyle yürütülen çalışmaları etkilemeyeceğini duyurdu. Faslı yetkililerin toplantılar için son yıllarda sıkı bir şekilde çalıştığını aktaran Georgieva, yıllık toplantıların yanı sıra depremin vurduğu Fas’a destek olmak için Marakeş’e geleceklerini ifade etti.IMF ve Dünya Bankası’nın yıllık toplantılarına, küresel çapta önemli konuları ele almak üzere merkez bankaları başkanları, maliye bakanları, özel sektör yöneticileri ve alanında uzman çok sayıda kişi katılıyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.