Haber Merkezi - İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin, Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla başlattığı Genç Caz+ projesi, üçüncü albümünü dinleyenlerle buluşturdu.

0_30icf_genc_caz_albumde_kimler_var
 
Bu yıl 21. yaşına giren Genç Caz+ programı için yapılan başvurular arasından seçilen gruplar ve solo projeler, tarzlarına göre eşleştirildikleri deneyimli müzisyenlerle birlikte çalıştı. Eggmann Quartet’e Volkan Öktem, BÜMK Orkestra’ya Korhan Futacı, Keskin Band’e Okan Kaya, Zonda 4’e Ayşe Tütüncü, Projektiles’a Selen Gülün, Esra Gürçay Quartet feat. Peter Shalamov’a ise Önder Focan prodüktör olarak destek verdi. Hayyam Stüdyoları’nda gerçekleştirilen kayıtlarda gruplara mentorluk eden prodüktörlerin de katkısıyla gençliğin tutku ve heyecanının ustalığın bilgeliğiyle dengelendiği, belki de bu anlamda ülkemizde biricik olabilecek özgür ve dinamik bir albüm ortaya çıktı. Albümün lansman konseri, 7 Aralık Perşembe akşamı Pera 77’de düzenlenecek.

2_Esra_Gürçay_Quartet_feat._Peter_Shalamow
 
Genç Caz+’nın Seçici Kurulu’nda bu yıl müzisyen Ayşe Tütüncü, müzisyen Cenk Erdoğan, müzisyen Selen Gülün, müzisyen Ogün Sanlısoy, müzisyen Volkan Öktem, radyo programcısı Dr. Hakan Rauf Tüfekçi, yazar Yekta Kopan, Sony Music Türkiye Genel Müdürü Özden Bora, Pozitif ve Babylon’un kurucularından Ahmet Uluğ ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer yer aldı. Genç Caz+ 23, 21 Kasım’da Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music, Fizy ve Muud gibi çeşitli platformlarda yerini alacak. İstanbul Caz Festivali, Garanti BBVA sponsorluğunda ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle gerçekleştiriliyor.

4_BÜMK_Orkestra
 

Genç Caz+ 23 Albüm Şarkıları ise şu şekilde:

●    Projektiles / Şeytan Pazarı

●    Esra Gürçay Quartet feat. Peter Shalamov / For Next Season

●    Zonda 4/ Time Invariant

27. İstanbul Tiyatro Festivali sona erdi 27. İstanbul Tiyatro Festivali sona erdi

●    BÜMK Orkestra / Did I Fall?

●    Eggmann Quartet / Crowded Windows

●    Keskin Band / Gökyüzü