9 gün sürecek olan Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yolcu yoğunluğu yaşanan İstanbul Havalimanı’ndan bugün bin 608, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise 743 sefer yapılacak. Bayramı İstanbul dışında geçirmek isteyen yolcular, sabahın erken saatlerinden itibaren havalimanlarını tam kapasite doldurdu. İstanbul Havalimanının girişinde ve terminal önündeki caddede trafik yoğunluğu oluştu. Yolcular, havalimanı binası girişindeki x-ray kontrol noktalarında da yoğunluk oluşturdu. İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’nın ekipleri, havalimanı girişinde ve terminalde yolcuları yönlendirdi. İGA’dan alınan bilgiye göre, bugün havalimanından 1608 seferin yapılması planlanıyor. Bu uçuşlarla 262 bin 878 yolcunun ise seyahat etmesi bekleniyor.

Sabiha Gökçen-3

Kıbrıs Barış Harekatı'ın 50. yıl dönümüne ilişkin Meclis Başkanlığı tezkeresi kabul edildi Kıbrıs Barış Harekatı'ın 50. yıl dönümüne ilişkin Meclis Başkanlığı tezkeresi kabul edildi

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da ciddi bir yoğunluk oluştu. Yolcular sabahın erken saatlerinden itibaren Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldi. Yolcular, terminal girişindeki kontrol noktalarında sıra bekledi. Bugün, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da toplam 743 sefer ile yaklaşık 130 bin yolcunun seyahat etmesi planlanıyor.

Editör: Deniz Ali Tatar