İstanbul Valiliği, megakent için ‘fırtına’ uyarısı yaptı

İstanbul Valiliği, megakent için ‘fırtına’ uyarısı yaptı


2023-09-18 12:11:56

İstanbul Valiliği, İstanbulluları fırtına konusunda uyardı. Rüzgarın bu akşam saatlerinden salı sabahına kadar doğu ve kuzeydoğu yönlerden etkisini artırarak fırtına şeklinde eseceği düşünülüyor.

İstanbul Valiliği, megakent için ‘fırtına’ uyarısı yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – İstanbul Valiliği, megakent için bu akşam itibariyle başlayıp salı sabahına kadar sürecek flaş bir fırtına uyarısı yaptı. Doğu ve kuzeydoğu yönlerden etkisini artırması beklenen fırtınanın saatte 75 kilometreye kadar çıkmasının beklendiği belirtiliyor. Valiliğin açıklamasında “Batı Karadeniz’de rüzgarın bu akşam saatlerinden sonra doğu ve kuzeydoğu yönlerden etkisini artırarak fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor” ifadesi yer aldı.

Meteoroloji ise şu şekilde açıklamada bulundu:

“Rüzgârın; Batı Karadeniz’de bu akşam saatlerinden sonra doğu ve Kuzeydoğu yönlerden etkisini artırarak 5 ila 7 zaman zaman 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

Fırtınanın, Salı günü (19 Eylül 2023) sabah ilk saatlerde etkisini kaybetmesi beklenmektedir. Rüzgârın; Batı Karadeniz’de bu akşam saatlerinden sonra doğu ve Kuzeydoğu yönlerden etkisini artırarak 5 ila 7 zaman zaman 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

Fırtınanın, Salı günü (19 Eylül 2023) sabah ilk saatlerde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.