Haber Merkezi Nebi Hatipoğlu, İYİ Parti’den AK Parti’ye geçişinin ardından ilk basın toplantısını bugün AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. Düzenlenen toplantıya, AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, AK Parti Eskişehir milletvekilleri; Fatih Dönmez, Ayşen Gürcan ve AK Parti MKYK üyesi Ali Demirel de katıldı.

Gazete Duvar'dan Şenay Bilik Yıldırım'ın haberine göre, AK Parti’ye geçişiyle birlikte yaşadığı mutluluğu ifade edecek kelime bulamadığını vurgulayan Hatipoğlu, şu ifadeleri kullandı: 

CHP Sözcüsü Yücel, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı: CHP Sözcüsü Yücel, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı:

“Önümüzde yaklaşan bir yerel seçim var, hepinizden bu seçim için kendinizi motive etmenizi istiyorum. Güzel Eskişehirimiz beceriksiz ve sadece bahane üreten bir yönetim altında günden güne eriyor, kendimizi doğru anlatıp, bu seçimi almak ve Eskişehir’i AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak birinci görevimizdir. Bu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı sorumluluğumuzdur.”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Hatipoğlu, şunları söyledi: 

“Büyükşehir adayı gösterilmediğiniz için İYİ Parti’den istifa etmiştiniz. AK Parti'nin büyükşehir adayı olmazsanız buradan da istifa edecek misiniz?” sorusunu şöyle yanıtladı: "AK Parti’ye büyükşehir adayı olmak için geçmedim ama bugün itibarı ile belediye seçimleri var süreç bunu gerektirdi. AK Parti’ye geçerken de böyle bir ön koşulum olmadı ve adaylık konusunda bir teklif de gelmedi. Ama beni aday gösterirlerse elbette kabul ederim, başka aday da olsa ben adaymışım gibi çalışıp kazandıracağım. AK Parti büyükşehir adaylığı konusunda karar Cumhurbaşkanımızındır, ben aday olsam da Eskişehir’e yakışacak başka bir adayımız olsa da biz elimizden geleni yapacağız ve başkanlığı ben veya başka bir partili arkadaşımla kazanacağız.”