İyi Partili Bahadır Erdem’den ittifak mesajı, büyükşehirleri örnek gösterdi

İyi Partili Bahadır Erdem’den ittifak mesajı, büyükşehirleri örnek gösterdi


2023-09-18 18:00:56

Yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarını çıkaracağını açıklayan İyi Parti'nin Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, ittifak olmadan büyükşehirlerde seçim kazanılamayacağını söyledi.

İyi Partili Bahadır Erdem’den ittifak mesajı, büyükşehirleri örnek gösterdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi –  İyi Partili Bahadır Erdem; sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Güç birliği olmadan büyükşehirlerde seçim kazanmak mümkün değildir” dedi.

Erdem’in sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklama şu şekilde:

“İttifak sisteminin bu ülkeye yaramadığı, milletin ve sosyal yapının daha da bölünmesine yol açtığı, demokrasiye zarar verdiği açıktır. Koalisyonların ülkeyi mahvettiği iddiası ile Anayasayı değiştirerek Türkiye’yi %50+1 e mahkum eden AKP ve MHP, Türkiye’yi koalisyondan bin beter olan ittifak rejimine mahkum etmiştir. Referandum sürecinde Türkiye’ye zarar vereceğini bağıra bağıra uyardığımız yeni anayasa ve %50+1 mahkumiyeti ile yaralı olan Türk demokrasisi çok daha beter hale gelmiştir.

Ancak bugün için ortada kapı gibi duran gerçek güç birliği yapmadan ülkede hiç bir seçimin kazanılamayacağıdır. Nitekim AKP kendisine yapılan yerel seçimlere ittifak yapmadan girelim çağrısı reddetmiştir. Hal böyle olup Cumhur İttifakı gerçeği sona ermedikçe önümüzdeki yerel seçimlerde de güç birliği olmadan büyük şehirlerde seçim kazanmak mümkün değildir.

AKP tarafından Türkiye’nin içine sokulduğu ve demokratik bir anayasa olmadan değişmesi mümkün olmayan İttifak rejimini kötülemek ile iktidarı yenmek de mümkün değildir. Genel seçimi muhalefete kaybettiren ittifak sisteminin kötülüğünün yanı sıra asıl Millet İttifakı’nın akıllıca hareket etmemesidir.

Akıl bir yana konup hırslar öne çıkınca seçimin de kaybedileceği açıktır. Akılla, matematik biliminin gerçeği ile, Türkiye düşünülerek, ülkeden ümidini kesen, duyduğu bıkkınlık ve hayal kırıklığı ile muhalefeti cezalandırmak için oy atmaya gitmeyecek olan ‘ muhalif seçmenin psikolojisi’ düşünülerek hareket edilmez ise yerel seçimlerde de sonuç değişmez.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.