Zonguldak, Karadeniz Ereğli'ye bağlı Gülüç Belediyesi'nin 31 Mart yerel seçimlerinde başkan olarak seçilen Gülüç Belediyesi Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ın, belediye çalışanını taciz ettiği iddia edilmişti. Mağdur Duygu K.'nin açtığı davadaki yargılama sürecine devam edildi. 

CHP'li Elçi’den saldırı açıklaması: Seküler yaşam tarzına bir tehdittir CHP'li Elçi’den saldırı açıklaması: Seküler yaşam tarzına bir tehdittir

Bugün görülen Ereğli 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde davanın karar duruşmasında, hakim karşısına çıkan Gökhan Mustafa Demirtaş suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme başkanı ise Demirtaş’ı suçlu bularak cinsel saldırı suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün, cinsel taciz suçundan 10 ay hapis cezası verilmesine karar verdi.

Duruşma çıkışında konuşan Duygu K. ise duygularını şu şekilde belirtti: “Bugün verilen hapis cezası karşısında adaleti iliklerime kadar hissettim. Taciz ve şiddete uğrayan tüm kadınlara sesleniyorum; kimse korkmasın, dimdik dursunlar, kimseye boyun eğmesinler. Yüce Türk adaletine güvensinler ve haklarını arasınlar."

Editör: Deniz Ali Tatar