İYİ Partili vekiller sığınmacılarla görüştü: “Akşam 7.30’da Suriye’deyiz, 8.00’de Urfa’da”
  • 24 Saat Gazetesi
  • Güncel
  • İYİ Partili vekiller sığınmacılarla görüştü: “Akşam 7.30’da Suriye’deyiz, 8.00’de Urfa’da”

İYİ Partili vekiller sığınmacılarla görüştü: “Akşam 7.30’da Suriye’deyiz, 8.00’de Urfa’da”


2023-09-16 00:07:11
İYİ Partili vekiller sığınmacılarla görüştü: “Akşam 7.30’da Suriye’deyiz, 8.00’de Urfa’da”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Milletvekilleri Selçuk Türkoğlu ve Turhan Çömez, Marmara Adası’nda sığınmacıların izini sürdü. Görüştükleri sığınmacılar, “Geçiş yerimiz Resulayn. Sınırın altından tünel kazıyoruz, akşam 7.30’da Suriye’deyiz, 8.00’de Urfa’da. Tayyip Erdoğan’ı vallahi çok seviyoruz” ifadelerini kullandı.

“Erdoğan’ı çok seviyoruz”
Balıkesir’in Marmara Adası’nda, Suriyeli sığınmacılar ile görüşen Türkoğlu ve Çömez’in sorularına yanıt veren bir sığınmacının, “Geçiş yerimiz Resulayn. Kaçakçılar, eskiden 500 dolar alıyordu, şimdi fiyat 2 bin 500 dolara çıktı. Sınırın altından tünel kazıyoruz, akşam 7.30’da Suriye’deyiz, 8.00’de Urfa’da. Tayyip Erdoğan’ı vallahi çok seviyoruz” dediği video, Çömez tarafından sosyal medya platformu X üzerinden paylaşıldı.

Sığınmacıların anlattıklarını yorumlayan Türkoğlu, yaptığı paylaşımda, “Sığınmacıların ülkemize geçiş hikayeleri bizi bir kez daha haklı çıkardı. Testi kırılmadan uyarıyoruz” notunu düştü. Çömez ise, “Gördüklerimize, duyduklarımıza inanamadık” ifadelerine yer verdi. Türkoğlu ve Çömez, kaçak geçişleri yerinde tespit için 9 Ağustos günü Van’a gitti. İkili, 5 gün boyunca Başkale, Özalp, Saray ve Çaldıran’da sınır hattını dolaştı, Saray’a bağlı Yukarı Tulgalı Köyü’ndeki sınır noktasından tamamlanmamış sınır duvarı ve gevşemiş tel örgüden geçerek İran’a gitti. Vekiller, iki ülke sınırının ortasında video çekti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.