İyi Parti’nin gündemi yerel seçimler: “81 ilde aday” kararı bugün netleşecek

İyi Parti’nin gündemi yerel seçimler: “81 ilde aday” kararı bugün netleşecek


2023-09-13 09:52:14

İyi Parti'nin Genel İdare Kurulu, bugün yerel seçim stratejisini belirlemek üzere toplanacak. Meral Akşener'in ittifaksız seçim kararının parti politikası haline gelmesi bekleniyor.

İyi Parti’nin gündemi yerel seçimler: “81 ilde aday” kararı bugün netleşecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – İyi Parti’nin Genel İdare Kurulu (GİK) bugün, yerel seçimlerle ilgili gündem için toplanacak. Toplantıda, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in daha önce yaptığı “seçimlere ittifaksız girileceğiz” açıklaması üzerine alınacak kesin karar görüşülecek.

Akşener başkanlığında 13.30’da başlayacak toplantıda, parti tarafından yerel seçimlerde izlenecek politikanın netleştirilmesi bekleniyor. Bu kritik toplantıda 50 üye görüşlerini paylaşacak ve seçime ittifaksız girme seçeneği değerlendirilecek.

Akşener daha önce yaptığı açıklamada, “Biz seçimlere her yerde ayrı adaylarla katılacağız” diyerek ittifaklara kapıyı kapatmıştı. Bu toplantıda, Akşener’in bu açıklamasının parti politikası haline getirilip getirilmeyeceği karara bağlanacak.

Toplantının ardından, İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun parti kararını açıklaması bekleniyor.

Bölgesel iş birliklerine kapı açık

İyi Parti, yerel seçimlerde bölgesel ve küçük çaplı iş birliklerine kapıyı açık tutuyor. Parti içinde, “81 ilde kendi adaylarımızı çıkaralım, iş birliği yapmak isteyenler bizim adayımızı desteklesin” düşüncesi öne çıkıyor. Bu çerçevede, “Yerel seçimlerde bizim için sahada destek olmayacak herhangi bir ortak adayı kabul etmeyiz” görüşü benimseniyor.

Eğer Akşener’in ittifaksız seçim kararı kabul edilirse, İyi Parti’de belediye başkan adaylarının belirlenmesi ve açıklanması süreci başlayacak.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.