Haber Merkezi -İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2019-2023 yılları arasındaki projelerini kapsayan "Söz Verdik Yaptık" adlı kitapçığa göre, İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2019 yılındaki seçim beyannamesinde yer alan 165 projenin 144’ünü tamamladı. 

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Soyer, mevzuattan kaynaklı engeller ve ekonomik kriz nedeniyle 7 projeyi gerçekleştiremediklerini kaydetti. 

Ayrıca Soyer, seçim vaatlerinde yer almayan 15 ek proje başlattıklarını ve bu projelerin de tamamlandığını belirtti.

"Başkan Soyer, yüzde 87 başarı oranına sahip"

Bodrum açıklarında 57 düzensiz göçmen kurtarıldı, 23 göçmen yakalandı Bodrum açıklarında 57 düzensiz göçmen kurtarıldı, 23 göçmen yakalandı

Kitapçıkta 7 ana hedef altında paylaşılan projeler, Soyer’in görev süresince İzmir’deki başarı karnesini ortaya koyuyor. Buna göre, göreve gelirken söz verdiği 165 projenin 144’ünü tamamlayan Soyer, yüzde 87 başarı oranına sahip.

"İzmir'de güvenli bir yaşamı teminat altına aldık"

Başkan Soyer'in paylaşımında şu ifadeler yer aldı: 

"Çok gururluyuz. 2019 yılında yola çıkarken İzmir’e 165 proje sözü vermiştik. Ülkemizde her geçen gün katlanarak artan ekonomik krize rağmen İzmir için 144 projemizi bir bir hayata geçirdik. Söz verdik, yaptık. Bu yüzde 87 başarı demek. İzmirliler, bunların hepsini şeffaf bir şekilde kitapçığımızda görebilir. Artan maliyetler ve mevzuattan kaynaklanan engeller nedeniyle söz verdiğimiz halde hayata geçiremediğimiz 7 projemiz var. Fakat seçim vaatlerimizde yer almayan 15 projeyi başlattık ve tamamladık. Yaptıklarımızla İzmir’de güvenli bir yaşamı teminat altına aldık. Bugüne kadar hiç yapılmamış ölçekte altyapı hamleleri başlattık. Yaşayan Körfez Seferberliği ile İzmir Körfezi’nde koku sorununun ve kirliliğin sonunu getirdik. İzmir tarımında kuraklığa ve yoksulluğa savaş açtık. Şehrimizin bereketine, üreticimizin alın terine, gençlerimizin umutlarına sahip çıktık. Bunların hiç birisini tek başıma ben yapmadım. 4 buçuk milyon İzmirli birlikte başardık. İzmir'e daha güçlü, daha dirençli ve daha yaşanabilir bir gelecek bırakma hedefimiz doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. İzmir'e hizmet etmekten ve onu daha güzel bir kent haline getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. İzmir biziz.”