Kaftancıoğlu Bilge Yılmaz’a sordu: Hangi çıkar grubunun parçasıyım?

Kaftancıoğlu Bilge Yılmaz’a sordu: Hangi çıkar grubunun parçasıyım?


2023-09-18 14:56:38

İYİ Partili Bilge Yılmaz'ın, seçimin yenilgisini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve 'etrafındaki çıkar gruplarına' bağlaması gündem oldu. CHP'li Canan Kaftancıoğlu, Yılmaz'a cevap verdi.

Kaftancıoğlu Bilge Yılmaz’a sordu: Hangi çıkar grubunun parçasıyım?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bilge Yılmaz’ın seçim sonuçlarına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve “etrafındaki kişilere” yaptığı eleştiriye, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yanıt verdi.

Kaftancıoğlu, “Görev alsaydı ekonominin düzlüğe çıkması konusunda büyük katkıları olacağına inandığım Bilge Hoca, tanıdığım kadarıyla elinde somut bir veri olmadan yorum yapmayacak bir nosyondan geliyor” ifadelerini kullanarak “Bilge Hocam; Kılıçdaroğlu’nun etrafındaki kişilerden biri olarak; ‘hangi çıkar grubunun’ parçası olduğumu açıklamanızı istemek de bireysel hakkım diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Genel seçimlere ilişkin konuşan İYİ Partili Yılmaz, “Partiler ve siyasi aktörler seçim sonrası yeni yollar arayışında. Burada doğruyu bulabilmek için teşhisin doğru yapılması şart. Kolay kazanılacak bir seçimi yanlış strateji yüzünden kaybettik. Peki bu strateji neden yanlış inşa edildi? Aslında cevap çok basit. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları, kendi geleceklerini milletimizin menfaatlerinin önüne koyarak kendi çarklarını döndürecek şekilde ittifakı tasarladılar. Süreç dürüst ve şeffaf bir şekilde yürütülmedi. Son düzlükte ortakların yapıcı önerileri reddeden bir tek adam dayatmasıyla ardı ardına hatalar yapıldı. Ve seçim AK Parti’ye adeta hediye edildi” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.