Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Tehdit mi ediyorsun? Bu işleri hala SADAT’la mı görüyorsun?
  • 24 Saat Gazetesi
  • Politika
  • Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Tehdit mi ediyorsun? Bu işleri hala SADAT’la mı görüyorsun?

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Tehdit mi ediyorsun? Bu işleri hala SADAT’la mı görüyorsun?


2023-09-15 20:06:53

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sezgin Tanrıkulu için sarf ettiği, "Gereken dersi devlet olarak da, yargı olarak da verme mükellefiyetimiz var" sözlerine ilişkin olarak, "'Devlet olarak' derken, kastın nedir? Tehdit mi ediyorsun? Bu işleri hala SADAT’la mı görüyorsun? Bu işleri hala SADAT’la mı görüyorsun? Unutma, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir" dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Tehdit mi ediyorsun? Bu işleri hala SADAT’la mı görüyorsun?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik sözleri nedeniyle CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nu hedef alarak, “Sözde milletvekili ama terörist müsveddesi Mehmetçiğime nasıl hakaretler ediyor. Gereken dersi devlet olarak da yargı olarak da verme mükellefiyetimiz var” demişti.

Erdoğan’ın sözlerinin ardından CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında hazırlanan fezleke geçtiğimiz gün Adalet Bakanlığı’na gönderilmişti.

SADAT vurgusu yaptı

Kılıçdaroğlu bugün sosyal medya platformu X’ten yaptığı paylaşımda Erdoğan’a şunları söyledi:

“Erdoğan, Milletvekilimiz Sezgin Tanrıkulu için “Gereken dersi devlet olarak da yargı olarak da verme mükellefiyetimiz var.” demişsin. “Devlet olarak” derken, kastın nedir?

Tehdit mi ediyorsun? Bu işleri hala SADAT’la mı görüyorsun? Siyasi ve ahlaki meşruiyetinin olmadığının farkındasın, buna göre davranıyorsun. Ancak bulunduğun makam adaleti emreder. Unutma, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir.

SADAT’la yol yürüyen Saray devleti ise “Adalet mülkün temelidir.” sözünden mal-mülk anlayanların, AYM kararlarını dahi tanımayıp, yargıya talimat verenlerin oluşturduğu bir kötülük organizasyonudur. Hangisini temsil edeceğine karar ver.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.