Köyceğiz yangını durdurulamıyor: Çayhisar mahallesi boşaltılıyor

MUĞLA (ANKA)- ESMA TURAN- Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde çıkan yangın hızla yayılırken kırsal bölgedeki Çayhisar mahallesi tahliye ediliyor.
Köyceğiz’de perşembe günü başlayan orman yangını henüz kontrol altına alınamadı. Yangına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Alevlerin tehdit ettiği Çayhisar mahallesi ise boşaltılıyor. Kaymakamlık, “İlçemiz Çayhisar mahallesine bağlı Kavacık mevkii, tedbir amaçlı boşaltılmaktadır” açıklaması yaptı.
BEŞ NOKTADA SÖNDÜRME ÇALIŞMASI
Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, ilçede devam eden orman yangını ile ilgili beş noktada söndürme çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Başkan Ceylan, “İlçemizde yangını söndürmek için büyük gayret gösteriliyor. Uçak, helikopter ve birçok orman işçisi ve arazözün yanı sıra sivil halk, Yayla, Zeytin alanı, Pınarköy ve Çayhisar’daki beş noktada devam eden yangına müdahale ediyor. Yangın çok geniş ve zorlu bir alanda, birçok noktada devam ediyor. Arazi şartlarında çalışma imkanı olmuyor. Müdahale, birçok noktada sadece havadan sürdürülüyor” dedi.