İstanbul Valiliği, sosyal medya aracılığıyla, kurban kesimini belirlenen standartlara uymadan kesen veya kurban atıklarını gerekli önlemleri almadan toprağa veren kurum, kuruluş ve işletmelere, umuma açık yerlerde çevreyi kirletenlere idari para cezası uygulanacağını bildirdi.

Öte yandan, vatandaşların hijyenik bir şekilde ibadetini yerine getirilmesi için gerekli tüm tedbirlerinin alındığı vurgulanan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: 

KIBRIS BARIŞ HAREKATI'NIN 50. YILI - En yaşlı Kıbrıs gazilerinden Reşat Çolak harekatta yaşadıklarını anlattı: KIBRIS BARIŞ HAREKATI'NIN 50. YILI - En yaşlı Kıbrıs gazilerinden Reşat Çolak harekatta yaşadıklarını anlattı:

 "Kurban kesimini, belirlenen standartlara uymadan kesen ya da kurban atıklarını gerekli önlemleri almadan toprağa veren kurum, kuruluş ve işletmelere ve umuma açık yerlerde çevreyi kirletenlere idari para cezası uygulanacaktır. Ayrıca Tarım İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz tarafından vatandaşlarımızın, sağlıklı, hijyenik ve huzurlu bir şekilde kurban ibadetini yerine getirebilmeleri için gereken tüm tedbir ve önlemler alınmıştır."

Muhabir: Kağan Karacehennem