KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı!

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı!


2023-09-13 14:18:55

"Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2023-2024 öğretim yılı yurt başvuru sonuçları açıklandı. Öğrenciler, başvuru sonuçlarını e-devlet üzerinden öğrenebilecek. YURTKUR'a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, belirtilen tarihlerde kayıtlarını gerçekleştirebilecek.

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), 2023-2024 öğretim yılı için yapılan yurt başvurularının sonuçlarını açıkladı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, “Yurt yerleştirme sürecinin ilk aşaması tamamlanmıştır.” ifadeleriyle sonuçların açıklandığını bildirdi.

KYK yurt başvuru sonuçları, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına ilk defa katılan öğrenciler ile halen yükseköğretim programlarında eğitim alan ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin başvurularını içeriyor.

KYK yurt başvuru sonuçları e-devlet üzerinden sorgulanabilir. Başvuru formunu eksiksiz dolduran öğrenciler sonuçlarına erişebilirler.

Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, belirtilen tarihlerde “https://www.turkiye.gov.tr/” adresinden kayıtlarını yapabilirler. Ayrıca öğrenciler, kazandıkları yurda giderek şahsen de kayıt yaptırabilirler.

Yurt ücretleri, ilk kayıt ücreti ödendikten sonra her ayın son günü saat 23.00’e kadar ödenmelidir. Ancak yurtlarda kalan öğrencilere, eylül ayı yurt ücretlerini ödemeleri için 15 Eylül saat 23.00’e kadar bir süre verilir. Bu süre sonunda ödemelerini yapmayan öğrencilerin kayıtları silinir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.