Mansur Yavaş, sporseverlerin yüzünü güldürdü

Sürhan Altınkanat – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş göreve geldiği ilk günden bu yana başarılı çalışmalarıyla adını duyurmuştu. Seçim öncesinde verdiği sözlerin birçoğunu hayata geçiren Yavaş, Ankara’da Motor sporlarına gönül verenler içinde müjdeli bir haber verdi. Bildiğiniz gibi Ankara’da motor sporları ile alakalı etkinlikleri yapacak yer yok. Bu yüzden Valilik, Kaymakamlık, Emniyet ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonunun, izniyle AVM otoparklarında veya merkeze uzak alanlarda büyük fedakârlıklarla etkinlikler gerçekleştiriliyor. İş böyle olunca bu tarz organizasyonları yapmak çok zor bir hal alıyor. Ankara’da bu işe gönül verenler çevre illere gitmek zorunda kalıyor.
Mansur Başkan bu işi’ de çözeceğinin sözünü verdi…
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Beypazarı Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğu süre içerisinde Beypazarı’nı nereden alıp nereye getirdiğini biliyoruz. Kendisinden iş isteyen halkın önünü açarak kendiişlerinin patronu olmasını sağlamıştı. Bununla da kalmayarak Beypazarı’nı turizm anlamında da çok ileri taşıyarak insanların gezmek, görmek istediği bir yer haline getirmişti. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden kurmayları ile yaptığı paylaşımda ‘’Gölbaşı’nda bir drift pisti’’ yapacağını açıkladı. Göreve geldiği günden beri hayata geçirdiği projeleriyle Ankaralıların yüzünü güldüren Yavaş’ın bu paylaşımı sporseverlerin yüzlerini güldürdü.
Bu işe gönül verenlere sorduk…
Sokaklar değil pistler konuşsun sloganıyla drift etkinlikleri yapan ve Yer6Fest çatısının altında buluşan Ankaralı iş insanlarına sorduk. ‘’Şimdiye kadar birçok başarılı organizasyonlara imza attık. Başta Valiliğimiz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, Yenimahalle Kaymakamlığımız, Yenimahalle Belediyemiz ve TOSFED yönetimine teşekkür ediyoruz. Onların destekleri olmasaydı biz bu işi Ankara’da yapamazdık. Drift sporunu sokak aralarında yapılan, insanların deyimiyle yanlama olmadığını, Dünyada drift’in yarış takvimlerinde yer alan resmi bir spor dalı olduğunu insanlara tanıtma imkânı bulduk. Ama bu sanıldığı gibi kolay olmuyor. İrili ufaklı birçok engel ile karşılaşıyorsunuz. Ama biraz öncede dediğimiz gibi bize her zaman destek veren ve drift sporunun Ankara’da gelişmesinin önünü açan herkese çok teşekkür ediyoruz. Ankaralı sporcular olarak Türkiye’de hatta dünyada ismimizi duyurmak istiyoruz. Mansur Başkanımızın yaptığı bu açıklama ile bize inanan, güvenen ve destek verenlerin yanımızda olduğunu görmek çok güzel. Bu demek ki doğru işler yapıyoruz. Mansur Başkanımız şimdiye kadar verdiği tüm sözleri tuttuğunu biliyor ve Ankara ve Ankaralılara en kısa sürede bu pisti kazandıracağına inancımız tam. Bizde bu süreçte üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Artık kendi pistimizde organizasyonlarımızı yapacağımız için çok mutluyuz. Bu arada kulislerden aldığımız bilgilere göre Ankara’da drift pisti yapılması için, Mansur başkanın kurmaylarından Ahmet Öksüz’ünde emeğinin çok olduğunu biliyoruz ve kendisine de çok teşekkür ediyoruz.’’