Marifet iltifata tabidir

Marifet iltifata tabidir


2023-09-15 02:52:24
Marifet iltifata tabidir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Necdet AYAZ

Bu yazımda sizlere Cumhuriyetimizin 100. Yılında ülkemize Avrupa şampiyonluğu kazanarak bizleri mutlu ve gururlu kılan Voleybol Federasyonu ile mensubu olmaktan gurur duyduğum ancak ne yaptığını bilmeyen ve yaptığı uygunsuzluklarla da camiamıza büyük bir utanç yaşatan Atletizm Federasyonu’nu değerlendireceğim.
Türkiye Voleybol Federasyonu 1958 yılında Voleybol-Eltopu Federasyonu olarak kuruldu ve ilk başkanı da Vahit Çolakoğlu oldu. Daha sonra sırasıyla Mustafa Mut, Haluk Aykulu, Naci Bayamlıoğlu, Özcan Mutlugil, Teoman Yazgan, Hüsnü Can, Ahmet Gülüm, Erol Ünal Karabıyık seçildi. 2016 yılından itibaren de Mehmet Akif Üstündağ federasyon başkanı olarak görev yapmaktadır.
Voleybol Federasyonu faaliyetlerini; Sultanlar ve Efeler Ligi olarak organize etmektedir. Uluslararası müsabakalarda ülkemizi farklı kategorilerde kadın ve erkeklerde temsil edilmektedir. Son yıllarda Plaj ve Kar Voleybolları da faaliyetlere dâhil edilerek yapılmaktadır Filenin Sultanlarının Cumhuriyetimizin 100. Yılında elde ettiği Milletler liginde ki şampiyonluk kupasından sonra son derece önemli ve de anlamlı olan Avrupa Şampiyonluğu bizleri mutlu kıldı ve gururlandırdı. Bu nedenle filenin sultanları başta olmak üzere, teknik heyeti, kulüplerini ve Voleybol Federasyonunu canı gönülden kutluyorum.
Mensubu olmaktan gurur duyduğum Türkiye Atletizm Federasyonu ile ilgili bilgileri önceki yazılarımda sizlere aktarmıştım. Ancak bazı konuları yine de bilgilerinize sunmakta yarar görüyorum.
Camiamızın bir başka üzüntüsü ise başkent Ankara’da efsane başkanlarımızdan Ali Naili Moran ismiyle uzun yıllar hizmet veren sahanın yıkılması, yenisinin de ne zaman ve nereye yapılacağının bilinmiyor olmasıdır.
Sonuç olarak ben de; Sayın Erdoğan Arıpınar’ın belirttiği Sayın Öcal Uluç’un da destek verdiği “Atletizm Şurası”nın yapılmasının son derece önemli bulduğumu belirterek destekliyorum. Ancak yapılır mı? Bilemiyorum…
Bekleyip göreceğiz.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.