Casper Excalibur'un masaüstü modellerinde 6 yeni teknoloji Casper Excalibur'un masaüstü modellerinde 6 yeni teknoloji

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya aracılığıyla "makam aracı" iddialarına yanıt verdi. Bilinçli bir şekilde suni gündem oluşturulmak istendiğini belirten Şimşek, "Buna karşı biz, makrofinansal istikrarı tesis etmek, sürdürülebilir yüksek büyümeye ulaşmak ve daha adil gelir dağılımını sağlamak için uygulamaya koyduğumuz programımıza kararlılıkla devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Sosyal medya hesabından, makam aracıyla ilgili yayımlanan bir habere ilişkin cevap veren Şimşek, "Sözcü gazetesini memnun etmek için bisiklete binmeyi düşünebilirim" dedi.


Bakan Şimşek'in paylaşımında şunlar kaydedildi:

"Bilinçli şekilde oluşturulmak istenen bu suni gündeme karşı biz, makrofinansal istikrarı tesis etmek, sürdürülebilir yüksek büyümeye ulaşmak ve daha adil gelir dağılımını sağlamak için uygulamaya koyduğumuz programımıza kararlılıkla devam edeceğiz. Milletimiz müsterih olsun. Bütçede disiplini tesis ediyoruz. Cari açığı sürdürülebilir bir seviyeye çektik. ⁠Döviz rezervlerini endişe kaynağı olmaktan çıkardık. ⁠Kur korumalı mevduatı başarılı şekilde azaltıyoruz. Enflasyon yakında çok hızlı bir düşüş sürecine girecek. Ülkemizin potansiyeli çok yüksek. Bu potansiyele ulaşmak için ekip ruhu ile aralıksız çalışıyoruz ve başaracağız."

Editör: Esin Özdemir