Muhteşem geçen bir festivalin daha sonuna geldik

Muhteşem geçen bir festivalin daha sonuna geldik


2021-10-13 09:37:32
Muhteşem geçen bir festivalin daha sonuna geldik
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sürhan Altınkanat /ANKARA – Türkiye’nin en büyük drift organizasyonu olarak adlandırılan Kenan Şimşek önderliğinde YER6FEST tarafından organize edilen festival, A City Premium Outlet açık otoparkında 09-10 Ekim tarihlerinde düzenlendi. Festivalde, otomobil sporlarına ilgisi olan Yarış severler, Türkiye’nin dört bir yanından gelen profesyonel pilotlarla tanışma fırsatı yakaladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yenimahalle Kaymakamlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi, Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü, Tunahan Grup ve Yer6Fest girişimcilerinin katılımı ile düzenlendi.
Üçüncüsü düzenlenen en geniş kapsamlı drift ve otomobil festivali Yer6Fest, Ankara’da bir alışveriş merkezinin açık otoparkında gerçekleşti.
“İnsanların binmeye kıyamadığı araçların sahipleri burada misafirler için lastiklerini yaktılar”
Organizasyonun tamamen genç girişimcilerle, bu işe gönül verenlerle, maddi bir çıkar olmadan yapıldığını aktaran Kenan Şimşek, “Otomobil sporları maddi imkanlar isteyen bir spor. Bu organizasyonun böyle büyümesinin nedeni hep beraber olmamız, ekip olmamız. Ekip olarak biz bu yola baş koyduk. İşte bu organizasyon halkımıza güzel zaman geçirmesi için aile ortamı sağlanması için var. Türkiye’de ilk defa bir etkinlikte burnout yaptık. İnsanların binmeye kıyamadığı araçların sahipleri burada misafirler için lastiklerini yaktılar. Bazı araçlar zarar gördü ama bu işe gönül verenlerin yaptığı bir organizasyon. Türkiye’den çok katılım oldu. Araç konusunda da insan konusunda da katılım oldu. Ankara’da bizim bir drift sahamız var. Bu daha öncesinde oluyordu. Daha önceki yıllarda AKM’de yapıyorduk ama birtakım sebeplerden dolayı iptal oldu. Artık yapamıyoruz. Bizim sürücülerimiz pist için başka illere gidiyor. Bu tür organizasyonlar ücra köşelerde yapılıyor. Bizim hedefimiz bu organizasyonları büyüterek, tabi devletin ve sponsorların desteğiyle kendimiz için resmi olarak bir pist oluşturmak. Bunlar için çalışmalarımız devam ediyor. Bizim amacımız piste ulaşmak, pist yapmak. Nezih bir ortamda, güvenlikli bir ortamda işimizi yapmak ve mutlu olmak” ifadelerini kullandı. “Drift sokaklarda yapılacağına böyle organizasyonlarda yapılmalı”
Türkiye’de bir ilk yaşandı
Türkiye’ de ilk defa bu festivalde Burn Out yapıldı. Modifiyeli yarış araçları ve Amerikan araçları izleyiciler için şov yaptılar. Türkiye’de ilk kez yapılan Burn Out şov izleyiciler tarafından çok ilgi gördü.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.