Selahattin Demirtaş'a 5,5 yıl hapis cezası Selahattin Demirtaş'a 5,5 yıl hapis cezası

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bazı müze ve ören yerlerinin ziyaret saatlerinde değişim yapıldığı belirtildi. Buna göre 2024 yılı turizm sezonu kapsamında yeniden düzenlenen ziyaret saatleri kapsamda, Efes Ören Yeri yıl boyunca saat 00.00'a, Aspendos, Patara, Side ve Hierapolis Ören yerleri ise saat 23.00'e kadar ziyarete açık olacak.

İstanbul Havalimanı Müzesi ve Galata Kulesi saat 23.00'e, Ayasofya Tarih ve Deneyim Müzesi ile Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi saat 22.00'e kadar ziyaret edilebilecek. Perge, Phaselis, Olympos, Sagalassos, Laodikeia, Knidos, Zelve-Paşabağları ören yerleri ile Antalya Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Kız Kulesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Efes Müzesi ve Samsun Müzesi'nin ziyaret saatleri 21.00'e kadar uzatıldı. Ayrıca birçok müze ve ören yerinin ziyaret saatleri de 19.00 ve 20.00'e kadar uzatıldı. Güncellenmiş ziyaret saatleri yarın itibarıyla geçerli olacak.

Kız Kulesi

Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği müze ve ören yerlerinin yeni ziyaret saatleri, kültürel ve tarihi mirasın daha geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor. Bu kapsamda, vatandaşlar ve turistler, Türkiye'nin zengin kültürel mirasını daha uzun saatler boyunca keşfetme fırsatına sahip olacak. .

Editör: Deniz Ali Tatar