İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, katıldığı bir televizyon programında, Hamas’ı olduğu gibi bırakacak bir anlaşmaya niyetlerinin olmadığını belirtti. 

Öte yandan, Gazze’deki savaş yoğunluğunun azaldığını ve kuzeydeki Lübnan sınırına daha fazla asker göndereceklerini açıklayan Netanyahu, Refah bölgesindeki çatışmaların sona yaklaştığını kaydetti. 

''Biden'ın desteğini takdir ediyorum''

Programda ABD ile İsrail’in ilişkilerine de değinen Netanyahu, savaşın ilk günlerinde ABD’nin desteğinden memnun olduklarını ancak Refah’a askeri operasyonlar başladığında söz konusu desteğin azaldığını vurguladı. 

''Güvenliğe ve kendi üretimimize çok daha fazla yatırım yapmalı ve kendimizi başkalarına bağımlı olmaktan kurtarmalıyız" diyen Netanyahu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başkan Biden'ın savaşın başındaki desteğini takdir ediyorum. Refah'a gideceğimiz netleştiğinde, ABD'den gelen mühimmat tedariğinde dramatik bir duraklama gördük. Elimizdekilerle savaşabiliriz ama daha fazlası her zaman daha iyidir. Bize karşı bu katliamı gerçekleştiren kolu yenmemiz gerekiyor. Herkes şunu anlamalı ki İsrail'e karşı savaş başlatanlara karşı böyle davranırız.''

Elon Musk: CrowdStrike'ı sistemlerimizden sildik Elon Musk: CrowdStrike'ı sistemlerimizden sildik

Editör: Esin Özdemir