Netflix’ten Türkiye abonelerine yine zam geldi

Netflix’ten Türkiye abonelerine yine zam geldi


2023-09-13 11:09:13

Popüler dijital platform Netflix, Türkiye’deki abonelik ücretlerine zam yaptı. Netflix fiyatı zam sonrasında yüzde 50 oranında artış gösterdi.

Netflix’ten Türkiye abonelerine yine zam geldi
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber Merkezi – Küresel internet dizi ve film izleme platformu Netflix, Türkiye’deki fiyatlarına yeniden zam yaptı. Yeni zammın ardından Temel Plan fiyatı 63.99 TL’den 99,99 TL’ye, Standart Plan fiyatı 97.99 TL’den 149.99 TL’ye ve Özel Plan fiyatı ise 130.99 TL’den 199.99 TL’ye yükseldi.

Yaklaşık yedi ay önce Türkiye abonelik fiyatlarına zam uygulayan Netflix, ullanıcılara herhangi bir bildirimde bulunmadan Türkiye’deki abonelik ücretlerine bir kez daha zam yaptı. Yeni Netflix zammı sonrasında abonelik ücretleri yüzde 50’den fazla artış gösterdi.

Fiyat artışının sebebi olarak ise; global artışlar akla geliyor. Netflix’in halihazırda yurt dışı fiyatlarında bir değişiklik bulunmuyor. Ayrıca fiyat değişikliğinin temel nedeni Türkiye’de artan döviz kuru olduğu düşünülüyor. Platforma yeni abone olacak kullanıcılar, hemen zamlı ücrete tâbi tutuluyor. Mevcut üyelere ise fiyat değişikliği hemen yansıtılmıyor, 30 gün öncesinde e-mail ile bilgilendiriliyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
RESMİ İLAN ARŞİVİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.