Okült Astrolog Nazan Gönültaş, pandemiyi yıldızlara göre yorumladı

Okült Astrolog Nazan Gönültaş, 29 Nisan-17 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan tam kapanmanın Türkiye’nin yaşadığı son büyük ölçekli kapanma olarak öngörülebildiğini belirterek Covid-19 virüs salgını sürecine ilişkin astrolojik değerlendirmelerde bulundu

NAZ AKMAN/ANKARA- Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma uygulanacağını duyurmasının ardından yayınlanan İçişleri Bakanlığı genelgesi üzerine kısıtlamadan muaf olacak iş yerleri ve çalışanları dışında ülke genelinde karantina uygulanacak. Tam kapanmanın Türkiye’nin yaşadığı son büyük ölçekli kapanma olarak öngörülebildiğini söyleyen Okült Astrolog Nazan Gönültaş, salgın sürecini de yıldızlara göre yorumladı.
11 Haziran’da Mars’ın Yengeç seyrinin bitmesi ile birlikte salgın sürecine dair daha net bilgiler alınabileceğini belirten Gönültaş, “Bundan sonrasında ise en fazla bir ya da iki kez küçük kısıtlama haberleri duyacağız. Özellikle Mars’ın Yengeç seyri bu kadar sert sınanıyor olmamızda pekiştirici bir etkide. Yengeç; aile, yuva, kökleri konu edinir. Mars ise temas ettiği alana dair şefkat eksikliğinden söz eder. İkisinin birleşimi ise içe, yuvaya dönüşümüzü temsil etmektedir. Şu anda aslında ilahi bir adalet sağlanıyor ve köke, aileye, bağlanmamız ve hatırlamamız gereken yere dönüyoruz. Kısıtlamanın ise gündemimizde bu denli yer etmeyeceğini söyleyebiliriz. 11 Haziran’da Mars’ın Yengeç seyrinin bitmesi ile birlikte pandemi sürecine dair daha net bilgiler alabiliriz. Fakat korona virüse dair en net ve görece iç rahatlatıcı bilgileri yılın bitimine doğru duyacağız” dedi.
“Astrolojik olarak değerlendirdiğimizde bunların son pikler olduğunu düşünüyorum”
Astrolojik olarak vaka artışlarının son pikler olduğunu ifade eden Gönültaş, ülkelerin salgın mücadelesine ilişkin, “Bazı ülkelerin korona virüs mücadelesinde daha önde seyrettiğini görüyoruz. Bu ülkelerin pandemiyi baş edilebilir bir seviyeye indirgemesi diğer ülkelerde yaşayan herkes için aslında bir umudun varlığını hatırlatır niteliktedir. Geri kalan ülkelerde uygulanan tam kapanma, hastane kapasitelerinin doluluğundan kaynaklı elzem hale geliyor. Astrolojik olarak değerlendirdiğimizde bunların son pikler olduğunu düşünüyorum. Risk haritasında tüm ülke kırmızıya boyandıktan sonra, herkes bu hastalığı geçirdikten sonra eşzamanlı uygulanan aşılanma ile birlikte sistem kendini değişik bir noktaya götürecek. Çünkü Satürn global anlamda etki almamıza sebebiyet veren Kova burcunda seyretmeye devam ediyor. 13 Mayıs’ta Jüpiter’in Kova burcundan çıkması ile kısıtlamalar da gündemimiz olmaktan çıkacaktır. Mart 2023’e kadar korona virüsün tam bir bitişinden bahsetmek zor. Virüsün gündemimizden yavaş yavaş kalkmasının ardından ise yepyeni gündemlerimiz olacak” diye konuştu.
“Kripto para Haziran ayının sonuna kadar ve uzun vadede mantıklı değil”
Kripto paraya ilişkin değerlendirmede bulunan Gönültaş, Haziran ayının sonuna kadar ve uzun vadede bu alana yapılan yatırımların mantıklı olmayacağını belirterek, “Önümüzdeki süreçte gıdaya, beslenmeye dair yeni alışkanlıklar edinebiliriz. İnsanların tıpkı eski zamanlardaki gibi takas yöntemine alışması gerekiyor. Takas yöntemi ile ilerlemek daha da sağlamlaşmamızı sağlayacak ve bizleri tek bir şeye, paranın varlığına, olan bağlılığımızdan özgürleştirecektir. Bu sebeple eldeki paranın kripto paraya dönüştürülmesi özellikle Haziran ayının sonuna kadar ve uzun vadede mantıklı değil. Gökyüzü bizi bu konular ile ilgili aldanma, dolandırılma hususunda da uyarıyor” ifadesini kullandı.
Virüsün herkesi olduğu kadar astrologları da yakından ilgilendirdiğini söyleyen Gönültaş, Çin’de ortaya çıkan ilk vakayla birlikte salgın sürecine kadar uzanan olaylar silsilesini astrolojik olarak ele aldı. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ilk vakanın olduğu tarihte su grubunda yoğun bir yerleşim olduğunu ifade eden Gönültaş, “Su grubunda olan bu yerleşim bu tetiğin asıl sebebi olarak karşımızda duruyor. İnsanların aslında burayı görememiş, gerekli önemi verememiş, algılayamamış olmaları anlamına geliyor. Bu derece bizleri temas ettiği noktaya dair muhakkak uyarır. Neptün astrolojik tanımıyla ilk olarak sisli, puslu bir gezegen olarak adlandırılır. Fakat dokunduğu noktada sisin, pusun altında yatan gerçekliğe de özellikle önem vermemiz gerektiğinden bahseder. Virüsün duyurulduğu sırada Balık burcunda seyreden Neptün’ün, kurban bilincine girilmesine ve kurban bilincinin sürmesine sebebiyet verecek bir etkisi mevcut” dedi.

Okült Astrolog Nazan Gönültaş

Kuzey Ay Düğümü’nün geçişi
2021 yılı sonuna kadar iletişim ağının güçlü ve hızlı bir şekilde sürdürüleceği, özellikle sosyal medya üzerinden her şeyin apaçık görülmesi söz konusuyken Aralık ayı itibariyle sanal düzlemde sürdürülen iletişimlerin azalıp yerini daha temas içeren, daha keyif veren hallere bırakabileceğini bildiren Gönültaş, “Kuzey Ay Düğümü’nün Boğa geçişi bizleri özellikle dünyevi temalarda, maddi oluşumları geliştirmekte ve güvenli, istikrarlı bir forma sokma konusunda sınayabilir. Şu an herkesin düştüğü kaygı Aralık ayı itibariyle daha da arttı. Fakat kaygı yaşamın doğal bir parçasıdır ve bizi hayatta tutmaya da yarar. Kuzey Ay Düğümü’nün geçişiyle bu kaygının bireysel anlamda maddi kaynakları daha güvenli bir seviyeye taşımaya yarama olasılığı da artacaktır” diye konuştu.
2021 yılı 2023’ten sonra dengenin değişeceğinin habercisi olacak
Mars’ın Yengeç geçişine özellikle dikkat çeken Gönültaş, 11 Haziran’a kadar Yengeç burcunda seyredecek olan Mars’ın uyarılarının dikkate alınması gerektiğini belirtti. Uranüs’ün Boğa seyri süresince umutlarımızın, güven kaynaklarımızın ani ve beklenmedik şekillerde sarsılacağını dile getiren Gönültaş, “Boğa burcunun psikolojik doğası ile hareket ederek rehavete kapıldıkça da vakalar artacaktır. Bu durum özellikle 2021 yılı boyunca devam edecek. Bu minvalde 2021 yılını geçen yılın devamı gibi görebiliriz. Ama bu sırada dünya liderlerinin daha otoriter bir pozisyona ulaşacağını da gözlemleyeceğiz. 2021 yılı 2023’ten sonra dengenin değişeceğinin habercisi olacak” şeklinde konuştu.
“Plüton’un, Kova geçişiyle birlikte büyük teknoloji devrimleri yapılacaktır”
Virüsün sürekli olarak mutasyona uğramasının yanı sıra Neptün’ün Balık seyri nedeniyle 2026 yılına kadar korona virüs için geliştirilen aşılara dair spekülasyonlar ve belirsizliklerin devam edeceğine vurgu yapan Gönültaş “21 Mart 2023 itibarıyla Plüton, Oğlak burcu seyrini bitirmiş olacak. Bu, dünya üzerinde hissedilecek bir göksel değişim olacak. Plüton’un Kova geçişinin etkileri yalnızca korona ile alakalı değil, tüm dünya liderlerini de ilgilendirecek bir geçiş… Bu geçiş toprağın devrinin bittiği, teknoloji devrinin asıl başlayacağı zamanları beraberinde getirecek. Plüton’un, Kova geçişiyle birlikte büyük teknoloji devrimleri yapılacaktır. Bu sırada Satürn ise Balık’taki seyrini sürdürüyor olacak. Bu durum çok büyük etkileri açığa çıkartacak. Neptün ise salgının başladığı anki derecesinden 10 derece ilerlemiş olacak. Neptün’ün bu ilerleyişi hafiflemeyi de beraberinde getirecektir. Fakat Neptün, Balık’tan çıkmadığı sürece vücudumuzda bilmediğimiz, belirleyemediğimiz mikroplar, bakteriler, rahatsızlıklar sürecektir. Korona virüsün insanlar üzerindeki etkileri Neptün’ün Balık’tan çıkması ile belirgin bir şekilde açığa çıkacaktır. 2026’da Neptün ve Satürn’ün Koç burcundaki kavuşumunun etkisiyle korona virüs gündemi boyunca yaşanan tüm olayların, salgının asıl nedenlerinin, çıktılarının önümüze serileceğini de öngörmek mümkün” dedi.
“Mumyaların yerinden oynatılması majikal bir hareketliliğin ön habercisi”
Mısır’da taşınan 22 mumyayı hatırlatan Gönültaş bu konuda ise “Bu mumyaların yerinden oynatılması majikal bir hareketliliğin ön habercisi niteliğinde. Açığa çıkacak etkiler gözle görülür olabilir. Majikal hareketlilik, dünya üzerinde huzursuzluk yaratacak olayların ardı sıra kendini göstermesi ile vuku bulabilir. Bu kehanet gibi bir şey değil, yüzyıllardır bilinen bir denklemdir. Bu yüzden de sevgiyi, şefkati büyütmemiz gereken zamanlardayız. Bunların yanı sıra korona virüs dışında gündemimizde yerini alacak bir diğer husus da dünya dışı varlıklar olacak. Bizi bekleyen süreçte bu varlıklarla kurulan temaslar artık gizlenemeyen bir hal alabilir. Evlerimize kapanmamızın bir diğer sebebi de en küçüğünden en büyüğüne teknolojiye ve açığa çıkacak bu tür gelişmelere hazırlanmak ve uyumlanmaktır” diye konuştu.
“Korona virüsün pekiştirdiği kaygılar kalp krizi haberleri ile açığa çıkabilir”
Mars’ın Yengeç seyri boyunca sevgi ve şefkat eksikliğinin çok hissedilebileceğine değinen Gönültaş, “Korona virüsün pekiştirdiği kaygılar kalp krizi haberleri ile açığa çıkabilir. Bu sebeple sevgi, şefkat, değer gibi kavramların gündemimizde daha ciddi bir yeri olmalı. Uranüs’ün Boğa seyri de Venüsyen (aşk, para, eğlence) temalara dair ani, beklenmedik olaylara işaret eder. Bu yüzden herkes elini taşın altına koymalı, herkes birbirinin haklarını, ihtiyaçlarını ve birbirine dair sorumluluklarını gözeterek hareket etmeli. Birbirine sevgi, saygı, şefkat göstermeli. Boğa burcu herkes için adalet, herkes için sevgi, herkes için para kısacası her şeyin herkes için olmasını arzu eder. Bu sebeple Uranüs’ün uzun seyrinde bunları gözetmek oldukça önemli bir hal alıyor” dedi.
Son olarak 2023 Mart ayına kadar virüsün tam bitişinden söz edilemeyeceğini söyleyerek, “Korona virüsün bitişine dair net olarak bir şey söylemeyi doğru bulmasam da Satürn’ün Balık burcuna geçmesi gelişmeler adına oldukça önemli. Bu geçiş öncesinde virüsün bitişine (insan vücudunda bir grip gibi kabul görmesine) dair birçok şey duyabiliriz. Özellikle 7 Mart 2023 ve dahi tüm Mart ayı boyunca bu geçiş önemli gelişmelere gebe olacak. Fakat bu geçiş dünya liderlerinin, otoritelerin çok daha baskın, savaşmaya, savaşı büyütmeye yatkın olacağı anlamına da gelir. Yani 2023 Mart’a kadar tam bir bitişten bahsetmek pek de mümkün değil. Virüsün gündemimizden yavaş yavaş kalkmasının sonrasında ise yepyeni gündemlerimiz olacak. Çünkü Satürn’ün bulunduğu burç ve açığa çıkarttığı durumlar Balık burcuyla beraber hiç bilmediğimiz sulara dalabileceğimiz anlamına geliyor. Yani aslında Satürn, Balık geçişinden sonrası da sisli ve belirsiz olabilir” sözlerine yer verdi.