TFF 2. Lig ekibi Altınordu, sezon bitiminde teknik direktör Atilla Küçüktaka ile yollarını ayırmıştı. Ardından yeni teknik direktör için arayışa giren İzmir ekibi, eski futbolcu Olcay Şahan ile resmi sözleşme imzaladığını duyurdu. Olcay Şahan için Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi’nde imza töreni düzenlendi.

Sakaryaspor, sezon hazırlıklarının 1. etabını tamamladı Sakaryaspor, sezon hazırlıklarının 1. etabını tamamladı

Altınordu’yu yeniden 1. Lig'e çıkarmayı hedeflediklerini söyleyen Olcay Şahan, "Başkanımıza bana güvendiği için teşekkür ederim. Altınordu, zorlu bir süreçten geçti. Uzun yıllar mücadele ettiği 1. Lig’den 2. Lig’e düştüler. Başkanımla yaptığımız görüşmelerde bu takımı kesinlikle ait olduğu yere, bir üst lige çıkarmak istediğimizi konuştuk. Başkanımızın da dediği gibi kendi sisteminden yetişen oyuncuları ile birlikte Süper Lig’e kadar kendi oyuncuları ile oynayıp sonrasında birçok futbolcusunu Avrupa’ya gönderme hedefindeyiz" dedi.

Altınordu Olcay

Şahan yaptığı açıklamada, "Yıllarca futbol oynadığım dönemlerde her zaman genç oyunculara önem verdim. Futbol hayatımda gerek Türkiye’de gerekse Almanya’da en dipten en zirveyi gördüm. Hocalık düşüncesine girdiğim an itibarıyla 2. Lig'de oynamaya karar verdim. 2. Lig’de oynamasaydım 2. Lig'den bir oyuncuya tenezzül etmezdim, aramazdım. İnşallah Süper Lig’de hocalık yapacağım günler de gelecek. Burada, 2. Lig’de oynadıktan sonra gördüm ki bu ligden Süper Lig’e, Avrupa’ya gidecek potansiyelde oyuncular var. Bu konuda Altınordu zaten bir numara. Kulübümüz kendi sisteminden yetiştirdiği birçok oyuncuyu yurt dışına gönderdi. Ben bu heyecanı bu isteği her şeyi mücadele ederek geldiğim için gençlere destek vererek bu tercihi yaptım. Maddi anlamda fazla konuşmadık. Ben başarıya açım. Geçen sezon Ankaraspor’da aynı şekilde gençlere önem verdim. Burada hedefe gitmek istiyorum. Avrupa’nın sayılı kulüplerinde olan tesislere sahibiz. Burada potansiyel bu lig değil, bu takımın kesinlikle üst ligde olması lazım. Kendime inanıyorum ve güveniyorum. Bu ekiple birlikte başarılı olacağız" ifadelerini kullandı.

Editör: Deniz Ali Tatar